İki batarya grubunu birbiriyle şifreleme

Değerli üstadlar

Elimizde iki tane 7.4v batarya grubu var.bu grublar birbirine geçme yöntemi ile bağlanıyor.birine A diğerine B diyelim.iki grub seri olarak bağlanıp 14.8v elde ediliyor.şarj ediliyor.14.8 V güç kaynağı olarak bağlanıyor.benim istediğim A ve B grubunun birbirini tanıması yani grupların sifrelenmesi.yani başka A veya B ile çalışmaması.degerli fikirlerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim

Değerli üstadlar

Elimizde iki tane 7.4v batarya grubu var.bu grublar birbirine geçme yöntemi ile bağlanıyor.birine A diğerine B diyelim.iki grub seri olarak bağlanıp 14.8v elde ediliyor.şarj ediliyor.14.8 V güç kaynağı olarak bağlanıyor.benim istediğim A ve B grubunun birbirini tanıması yani grupların sifrelenmesi.yani başka A veya B ile çalışmaması.degerli fikirlerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim

Iki batarya içine mikroişlemci koyup içlerine program yazılacak. Bu iki işlemci birbiri içindeki bilgiyle batarya çıkışındaki mosfetleri açacak. Uyumsuzluk ise batarya çalışmayacak.

Ama akıllı biri bataryayı açıp sistemi by pass etmesi zor değil. İçi açılmaz olmali ki sistem kendini korusun.

Analog elektronikle de yapılabilir ama düşünmek lazım.

Iki batarya içine mikroişlemci koyup içlerine program yazılacak. Bu iki işlemci birbiri içindeki bilgiyle batarya çıkışındaki mosfetleri açacak. Uyumsuzluk ise batarya çalışmayacak.

Ama akıllı biri bataryayı açıp sistemi by pass etmesi zor değil. İçi açılmaz olmali ki sistem kendini korusun.

Teşekkürler Serkan _48

Değerli üstadlar

Phlips, portataif elektrık süpürgelerinin bazı modellerinde, ancak servis tarafından ,proğramla devreye alınabildiğini öğrenmişdim. Kendi süpürgemin bataryalarını değiştrirken, şükür böyle bir sey olmadı.
Yoksa servıse gidip en az 800 tl ödeyecektim.

Phlips, portataif elektrık süpürgelerinin bazı modellerinde, ancak servis tarafından ,proğramla devreye alınabildiğini öğrenmişdim. Kendi süpürgemin bataryalarını değiştrirken, şükür böyle bir sey olmadı.
Yoksa servıse gidip en az 800 tl ödeyecektim.
Evet üstad zeybek bazı cihazlarda ticari olarak bu tür yollara başvuruyorlar

bune ne gerek var. İlk gruptan 1uç fazla çıkacak bu fazla çıkan uçtan bir mosfeti iletime sokacak bir gerilim uygulanacak diğer batarya kısmına da mosfet konulacak ilk bataryadan gelen voltaj ikinci grupta mosfeti iletime sokacak bu kadar basit işi bilmeyen insan afallar bunu görünce işi bilen birine haberleşmelide yapsan yine çözer

Arkadaş şifreli istiyor. Sanırım bir ürün üretip kopyalanmasını istemiyor.

Ne yapmak istediğini tam anlatsa belki daha kolay bir çözüm önereceğiz.

Arkadaş şifreli istiyor. Sanırım bir ürün üretip kopyalanmasını istemiyor.

Ne yapmak istediğini tam anlatsa belki daha kolay bir çözüm önereceğiz.
Merhaba serkan_48 tamda dediğiniz gibi.iki batarya grubu sadece kendi arasında çalışacak.yani şifrelenerek.bu ikili grup diger grublarla çalışmayacak.yakın ilginize teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,223
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri