İki S7-315-2PN/DP'yi yer değiştirmek....

alansal

Üye
Selamlar,

Elimde iki adet birbirinin aynısı PLC var (315-2EH14-0AB0 V3.1)
Bir test için bu iki PLC'nin yerlerini değiştireceğim ancak sonra birbirlerinin yerine çalışabilmeleri için ne yapmam gerektiği hususunda yardıma ihtiyacım var.

Sadece hafıza kartlarını değiştirip çalıştırmam bunu çözer mi?
Bu PLC'ler ortak bir multiproject içerisinde (10'dan fazla CPU var) ve haliyle lojik ve konfigürasyonları farklı....

Dediğim gibi sadece kartları değişmem yeterli mi yoksa netpro dan birşeyler ile oynamam da gerekecek mi?

Bu hususta yardımcı olabilirseniz sevinirim....

Teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
eger haberlesıyorsa adreslerıne dıkkat etmen gerekır gerısı kartı koy enerjıyı kes tekrar ver calısması gerekır

Çalışan sistemdeki cpu değişecek ise aynı cpu ve harware olması kaydı ile sadece mmc ı değiştirmen yeterli.

Mehmetmehmet ve macix.. teşekkürler...

cpu ların hardware leri farklı (ayrıca biri sadece gateway olarak modbus tcp haberleşmesi için kullanılıyor) diğeri ise makine kontrolünde...

birbirleri ile scalance vasıtası ile bağlılar ama doğrudan bir db ile birbirlerine data yollamıyorlar...

gateway olarak kullandığımın yerine diğerini alıp start etsem kafi... diğeri o sırada kapalı kalabilir...

böyle bir durumda sadece kartı değişmem yeterli ise süper...

sizlere son bir soru....

modbus tcp ile master olarak data göndereceğim... halihazırdaki cpu'dan slave programları ile registerları 3-4 farklı program ile (slave ip sini aldığımda) çekebiliyorum... haberleşmem gereken abb ise benden registerları alamadığını söylemekte...
sizce ben netten bulduğum slave'ler ile sağlıklı olarak data alabiliyorken onunla haberleşmekte sorun yaşayabilir miyim?

(kendisi de bir master ile dataları yazabildiğini gösteriyor bana!)

Sayın moderatörler..... Bu konu hallolmuştur... Kapatma hususunu beceremedim....

Teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
128,898
Kullanıcılar
451,047
Son üye
aliverc

Yeni konular

Geri