İlginç bir kompanzasyon sorunu fikri olan varmı

Astr

Üye
Enter s rg3 15cls 1000/5 ato class1 bütün bağlantılar doğru olduğu halde role auto setup yapıldığında refarans kademesi 22,5 kvar olduğu halde kademeyi 4 kvar. Olarak tanıyıp diğer kademeleri off konumuna aliyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kademe degerlerini elle girmeyi deneyin. Ayrıca, akım trafosu/(gerılım faz sıralarının dohrulugunu kontrol edin.
Farketmiyor elle değerleri girince bütün kademeleri devreye alıyor 100 den fazla kompanzasyon panosu yaptım böyle birşey ilk defa oldu defalarca kontrol ettim bağlantılarda hata yok
1. kademe kondansatorü mutlaka üç fazlı olmalı. kontaktor ve sigorta problemi olmamalı. kondansator sağlam olmalı.

pro9 parametresi 10'a ayarlı olmalı.
Yazdığınız sıkıntılar yok defalarca kontrol ettim entes teknik destekte fikirlerini söylediler onlarıda yaptım sonuç aynı

Keşke öyle olsaydı rg3 12 CLS sıfır aldım sabah taktım en son role arizalidir diye 15 CLS ile değiştirdim yani sıfır röle oda aynısını yaptı

bi de otomatik tanıtmayı sistem yüklü değilken veya olabildiğince az akım çekiyorken yapmanızı tavsiye ederim.

bi de otomatik tanıtmayı sistem yüklü değilken veya olabildiğince az akım çekiyorken yapmanızı tavsiye ederim.
Gün içi 200 A _230 Amperlerde auto setup yapıldığında 1 kademey tanıyıp diğer kademeleri tanımıyordu bile düşük yuklerde akşam üstü 10 A gibi yuklerde kademeleri tanıyıp referans kademesi dışındaki kademeleri off konumuna alıp 1 kademe 22,5 kvar grubu 4 kvar olarak görüyor entes tavsiye etmişti malesef olmadi

Kompanzasyon devreleri için,genelde klas
0,5 akım trafoları kullanmak gerekir.Soru-
nun kaynağı olmamakla beraber,onlarıda
değiştirmekte fayda var.

yeni aldığınız rolenin arızalı olması ihtimalini şimdilik gözardı edelim. 1. kademe kondansatörünün 3 faz akımını pensampermetre ile ölçtünüz mü? bi de cihaz alarm veriyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…