İndükleme İle Elektrik Hakkında

syklops

Üye
Merhaba arkadaşlar, indükleme ile elektrik üzerine araştırma yapıyorum.Malum Faraday'ın indükleme kanunu var, okuyorum ama araştırıyorum ama tam istediğim sonuca ulaşamadım.
Benim aradığım şu, misal bakır telin çapı 0.25 mm olsun ben bu teli çapı 50 mm olan bir yuvarlak çap malzemenin etrafında sarmaya başladım ve 50 sarım attım diyelim.Sonra bu bobinin içinden 20x20x50 mm ebatlarında dikdörtgen mıknatıs geçirtiyorum.Bir nevi pilsiz el feneri projesi düşünebilirsiniz.
Benim öğrenmek istediklerim.Kaç mm bakır tele, kaç sarıma, mıknatısın geçme sıklığına göre elde edeceğim volt ve akımı nasıl hesaplayabilirim.

Bu konuda örnek yada formül yada makale gösterebilirseniz çok sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Lise bilgilerinde vardı onların bir çok hesabı. Elektrik bölümü öğretim üyeleri yardımcı olacaklardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,929
Son üye
tuanayildiz

Yeni konular

Geri