İndüksiyonlu mil mi, lineer ray mı?

20 mm alt desteksiz de esneme olur mu acaba? @asenyurt, @togitogi, @byket
Hemde ne biçi oluyor mdf için idare etsede demir olmaz. Arkadaşım yaptı 20likten bi tane bnim arel spindle'ı takınca ileri geri yapınca bile zangır zangır oynuyo. Ama o makina 4mm sacdan. Bi çalıştıralım onunda fotolarını koyarım. Bu arada milleri 30luga çevirip indiksyonu fazla kullanacakmış. Ben ona 50 kere dedim en azından alt desteklik kullan diye. Bir sürü mil attı kenara ama ona bedava geldiği için indüksyonlular problemi yok

İçimi bir sıkıntı bastı bunu okuyunca.

Sen herkesin tavsiye ettiği gibi en kötü alt destekli kullan Ha pahalımı geliyo benim gibi çekmece rayı kullan teleskobiginden

O zaman çizimlerimi hem alt destekli hemde alt desteksiz takılabilecek şekilde düzenleyeyim. Bir denemiş olurum.

aynen ama alt desteklide ısrarlıyım en fazla 100 lira koyarsın üstüne ama paran cebinde kalır .

Zaten ilk cnc im olacak. Hatalar elbette olur. Amaç sonraki cnc ye hazırlık diyelim. O yüzden pek önemsemiyorum. Birde bütçe az olunca sonuç böyle oluyor.

alt destekli de alsan
üstüne takacağın o bilyalı arabaların da kalitesi önemli
şahin rulmandaki ucuz olanları tavsiye etmiyorum. acayip boşluk yapıyor zamanla
en sonunda mdf olduğu için kastırarak boşluğu almıştım ve ucuz bir fiyata birine sattım şimdi ne oldu bilmem ama kesin iyice boşluk olmuştur

Babası zengin çocuk canı ne çekerse alır oynar atar sonra başka alır ...
Bütçesi sınırlı olan kaynaklarını iyice hesap eder ayağına ve yorganına bakar ve acele etmeden hareket eder.
Az daha sabret biraz daha az harca gideceğin yere mümkün mertebe yayan git , ayakkabını kendin boya ve biriktirdiklerin ile ray araba al.
Toplamda çoook fark yok zaten.
İlerde mdf yi söküp metalden yaptığında orada da kullanırsın.
4 araba yerine uygun dizayn ile 3 araba kullan.
Yük fazla değil 15mm ray araba kullan...

Ama diğer arkadaşlarında yazdığı gibi " söz " dinlemeyeceksen sana son yazacağım rahmetli babamın lafını dinlemediğimde bana dedikleridir :

" Taş at da kolun açılsın oğlum "

Not : Ben ailemin tek çocuğu idim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…