İnsan izleyen ışık

metaxe

Üye
:confused:Ben bi ışık sistemi yapmak istiyorum evime ben mesala koridordan yürürken ışık ben gittiğim yerde yancak yani böle bi lamba değil şerid ledlerin 3 er 3er kesilmiş olarak yapıcam her 3lede hangi derdem koyabilirik optik göz gibi bişeymidir acaba yardımcı olursanız sevinirim :confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım öncelikle çalışmanda başarılar dilerim sensörlerle bunu çözebilirsin ama bir ev için maaliyetli olacağını düşünüyorum...
başarılı çalışmalar...

çok özel bir çalışma şimdiden kolay gelsin.

öncelikle tşk ederim cvb lar için yalnız ben evde yapıcam sen sörle mesala otomatik açılan kapılar gibi bişey yapcam yani diyelim ben ledleri bir mezleme var bende ona dizicem 3 er 3 er yancaklar geçtiğin her bi yerde 3 tane yan cak turn off la sürceğim verdiğim sürede de söncekler ama yalnız nasıl bi sensör almalıyım kücük bişey olmalı ve maliyet ucuz olmalı yada kendim yapabilirsem çok güzel olur
cvb lar için şimdiden tşk ederim

güzel calısma koLay gelsin ufak sensörler war kulanabilirsn

PIC vb MCU ları kullanabiliyorsanız ultrasonik sensör marifetiyle ekonomik olarak yapabilirsiniz. Elbette bu koridorunuzun uzunluğuna da bağlı.

Yürüme istikametine koyacağınız bir US sensör ile obje mesafesini ölçer ve ilgili led bloğunu aktif edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,809
Kullanıcılar
450,903
Son üye
CCNRR

Yeni konular

Geri