İnsansız hava aracı "ANKA" görücüye çıktı.

gurur verici

insanların önünü kesmeyip imkan verdilermi neler yapılıyor.daha fazlasını yapmak lazım,ama yinede gurur verici

Bunlar sadece başlangıç inşallah daha nice teknolojiler kullanıma girecek tamamı TÜRK yapımı olan.

Son yıllarda yüksek teknolojili savunma sanayiinde ülkemizde gerçekten sevindirici gelişmeler oldu. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum:
*JSF projesi. Bu proje kapsamında F35 yeni nesil uçakların geliştirilmesi ve üretiminde Türkiye görev alacak. Basından izlediğime göre bu uçakların motorlarının ülkemizde yapılması için bir ortaklık kurulmuş. Ayrıca aviyonik sistemlerinin de Türkiye'de yapılacağı söyleniyor.
*T129 ATAK projesi. Yeni nesil saldırı helikopteri. İtalyan Agusta-Westland ile birlikte Türkiye'de üretilecek. İlk etapta iç ihtiyaç, daha sonra ihracı düşünülüyor.
*MİLGEM projesi. İlk kez Dz. kuvvetlerinin ihtiyacı olan gemiler tamamen yerli imkanlarla yapıldı. Toplam 14 adet yapılacak.
*ALTAY tank projesi. Hyundai-ROTEM'den teknoloji transferi ile otokar şu an üzerinde çalışıyor.
*Milli piyade tüfeği. Tamamen yerli tasarım olan bu tüfekten prototip yapıldı.
*Geçenlerde yüksek teknolojili bir zırh çeliği üretildiğini okudum. Arge çalışmaları için 15 milyon$ harcanmış. Ve dünyada bunu yapabilen birkaç ülkeden biri olduk.
*Ve ANKA'lar...TURKISH AEROSPACE INDUSTRIES INC.

alptekin65
havacılıkta benim diyebileceğim bir şey çıktı; tasarlayan, hazırlayan, araştıran, gönül veren herkeşe teşekkürle :)

BİLGİNİN EFENDİSİ OLABİLMEK İÇİN, ÇALIŞMANIN UŞAĞI OLMALISIN

İlgili haberde görüldüğü gibi milli olmayan bir silah, senin değildir, boşuna para harcanmakta,
bu ileri teknoloji cihazları milli uydularla destekleyebilirsek tam güvende oluruz kiralık uydularla olmaz, onlar senden önce haberdar oluyorlar, adım adım anadolu....

Heronların Kontrolü Kimde? / ON ALTI YILDIZ,

Heronlar zaten vazifeye başlamadı mı?
Bide Anka ile Heron arasındaki fark ne?

Heronlar vazifeye başlayalı çok oldu ama onlar İsrail yapımı hiç bir faydasını da göremedik ayrıca. Anka ise bizim yerli üretimimiz.

Yakında kendi piyade tüfeğimiz olan Mehmetçiği de piyasaya çıkaracağız ayrıca bir de Altay adında yerli Tank yapılmakta. Olumlu gelişmeler çok inşallah birileri gene önünü tıkayıp şüpheli mühendis ölümleri yaşamayız. Allah bu devleti ve milleti koruyup yüceltsin....

Insansız uçak oldugu gibi insansız tanklarda varmı şu anda
ayrıca böyle gelişmelrde beni ne kadar mutlu ediyor bilemessiniz arkadaslar
nice gurur verici günlere...

İlgili haberde görüldüğü gibi milli olmayan bir silah, senin değildir, boşuna para harcanmakta,
bu ileri teknoloji cihazları milli uydularla destekleyebilirsek tam güvende oluruz kiralık uydularla olmaz, onlar senden önce haberdar oluyorlar, adım adım anadolu....

Heronların Kontrolü Kimde? / ON ALTI YILDIZ,

Cevabını bende çok merak ettim bu haberin. Çok soru işaretleri var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri