1 ButonLa 2 Motoru Çalıştırma

TRreporTR

Üye
S.a Hepinize Kolay Gelsin...
bnm Hocamdan almış oLduğum Bi soru Örneğini paylaşmak İsterim.. Bilgilerinizi deneyimlerinizi bekliyorum...

Soru:
start butonuna basıldığında 1. motor çalışıcak,
bir zaman sonra start butonuna bir kez daha basıldığında 2. motorda devreye girecek...

YARDIMLARINIZI ESİRGEMEYİNİZ...

arkadaşım öncelikle kolay gesin. start butonunan belirli zaman sonra derken herhangi bir anda mı basılacak yoksa sizin istediğiniz bir andamı. ona gör bilgi verirseniz.yardımcı olabilirim.

Devrenin çalışması, animasyona dönüştürülmüştür.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Site Yöneticimizin Belirttiği gibi, butona herhangi bir zamanda 2 kere basılıyor...
Emeğinize Sağlık İlgilenen Herkeze Teşekkürler...

Peki dostum bir start butonu ile motorun çalışması ve durdurulması nasıl olur satrta basılınca calısacak ve tekrar starta basılınca motor duracak:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

aynen bizede hocamiz bugün ayni soruyu sordu ''ßir start ßutonu olucak devreye start butonuna basinca calisacak start butonuna tekrar basildiqinda duracak bilgisi olan varsa bana ulasabilir mi tesekkürler simdiden herkeze kolay gelsin ...

daha önce forumda vermiştim tek start butonu ile start stop ekts similasyonu vardı bulamadıysanız tekrar koyarım kolay gelsin

plc ile yapılabilir başka şekilde 220 de yapamazsın onu yada jog butonu kullanırsın 2 tane
devrede anca öle

Forum istatistikleri

Konular
128,910
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri