Profilo No Frost dolabının devamlı çalışması

1966ayhan

Üye
No frost Profilo buzdolabının motoru değişti 14 senelik dolap şu anda malum havada sıcak Soğutma ekonomikte yani ayarlar ekonomi ayarında dolap hiç durmadan 2-3 saat çalışıyor üst yan taraflar bayağı sıcak 2-3 saat çalıştıktan sonra 15 dakika civarı duruyor tekrar 2-3 saat çalışıyor soğutmada problem yok Sizce bu normal mi Yoksa termostat veyahut da kapı bantlarında mı arıza var Bana bir yardımcı olur musunuz

Merhaba. Gayet normaldir, dolap ara vermeden veya durmadan çalışıyor olsaydı o zaman termostat bağlantısında muhtemelen bir iç sıkıntı olabilirdi. Çünkü fasılalı çalışmada bu fasılalar dolabın çalıştığı ortamın sıcaklık ve nem derecesine de doğrudan bağımlı olur. Nispeten daha soğuk ve daha nemli ortamlarda çalışırken bu fasılalar daha uzun, daha sıcak ortamlarla dolaba yeni eklenmiş besinlerle birlikte soğuturken daha kısa sürelere bu fasılalar düşebilir, bu durum normaldir. Kolay gelsin.

Merhaba. Gayet normaldir, dolap ara vermeden veya durmadan çalışıyor olsaydı o zaman termostat bağlantısında muhtemelen bir iç sıkıntı olabilirdi. Çünkü fasılalı çalışmada bu fasılalar dolabın çalıştığı ortamın sıcaklık ve nem derecesine de doğrudan bağımlı olur. Nispeten daha soğuk ve daha nemli ortamlarda çalışırken bu fasılalar daha uzun, daha sıcak ortamlarla dolaba yeni eklenmiş besinlerle birlikte soğuturken daha kısa sürelere bu fasılalar düşebilir, bu durum normaldir. Kolay gelsin.
Tşk ederimmmm

Kardeşimin yazdan yaza açılan/kullanılan Vestel marka 3-4 senelik dolabı, uzatmalı garanti kapsamında, 3-4 saat çalışıyor sonra dinlenmeye geçiyor. Servis ayarları tarif etti, dondurucu taraf -18, soğutucu 6 derece olarak sonuç değişmedi. Sıcaktan olsa aynısından bende de var gayet normal çalışıyor. Aynı zamanda satın aldı fakat ben bir sene normal dolap olarak kullanmak zorunda kalmıştım, çünkü Şebeke bağlanmamıştı. Havaların biraz serinlemesini bekliyor, servis çağıracak.

Kardeşimin yazdan yaza açılan/kullanılan Vestel marka 3-4 senelik dolabı, uzatmalı garanti kapsamında, 3-4 saat çalışıyor sonra dinlenmeye geçiyor. Servis ayarları tarif etti, dondurucu taraf -18, soğutucu 6 derece olarak sonuç değişmedi. Sıcaktan olsa aynısından bende de var gayet normal çalışıyor. Aynı zamanda satın aldı fakat ben bir sene normal dolap olarak kullanmak zorunda kalmıştım, çünkü şebeke bağlanmamıştı. Havaların biraz serinlemesini bekliyor, servis çağıracak.
Benimki Profilo soğutmada sorun yok dediğiniz gibi 3-4 saat çalışıyor Sonra dinlenmeye geçiyor tekrar başlıyor Derin Dondurucu ekonomi tuşunda alt bölüm sebzelik olan yer minimumla maksimumun tam ortasında Şimdi senin dediğin gibi -18'i alırsak o zaman daha fazla enerji harcamaz mı daha fazla çalışmaz mı

Bence de daha fazla ısı kaybı, daha fazla çalışma demek ama bu öneriyi servis yaptı nedense!?

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri