100 un uzerinde ledi flip flop olarak nasil yakip sondurebilirim??

kopuk84

Üye
mesela elimde bi yazi var iki kelimelik ben bunu bi malzemenin uzerine yerlestirip ilk once birinci kelime sonra da ikinci kelimeyi yakmam istiyorum.yada ikisi de birlikte yanip sonsun istiyorum.
haliyle led sayisi cok olacak.bunu nasil yapabilirim?siz degerli hocalarimdan bilgi almak istiyorum?
simdiden cok tesekkurler iyi calismalar herkese...

flip flop devresindeki ledlerin yerine bir röle bağlayıp dirençleride iptal edersen olabilir diye düşünüyorum !

------

Mesajlarınızı doğru bölümde yazarsanız ve düzgün bir uslüp kullanırsanız, size mutlaka cevap verecek insanlar olacaktır. Bu tarz bir uslüpla suçlama yapmanız doğru değildir. İnsanların size yardımcı olmalarını istediğiniz gibi, sizin de insanlara yardımcı olmanız gerekir ki, bilgi paylaşımı tam manasıyla gerçekleşebilsin. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Düzenleme: Roboelektronik

Moderatör tarafında düzenlendi:
piyasada kendinden flip-flop diyotlar var.Sanıyorum 2.5voltluk.İşine yarar umarım

Arkadaşlar ben el yazısı ile isimimi yazacağım sanki yazıyormuş gibi olacak bana bunun devre şeklini yollaya bilirmisinz şimdiden teşekkürler......

arkadaşım fili flop çıkışlarını birer röle bağlarsan ve röle çıkışlarını ledlere bağlarsan olur

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri