12 V. Mosfet Regüle devresi

12 volt 60 amper (720 watt ) çıkış veren trafom var. regüle devresi yapmak istiyorum ancak devre şemasına ihtiyacım var. RF7401 mosfet çok kaliteli olduğunu duydum. elinde şema olan varsa paylaşabilir mi ? yardımıncı olabilir misiniz ?

Teşekkür ederim..

Saygılarımla.

Ne amaçla kullanacaksınız ? RF7401 mosfet değilde RF uygulamaları için geliştirilen bir entegre sanırım. Özellikle cep telefonları ve geniş spektrumlu sistemler içindir diyor. Yani illa bu entegreyi kullanmanız gerekmeyebilir. Elinizdeki 50Hz lik trafo mu yoksa yüksek frekans trafosu mu ?

Tek faz, 50 hz :) oto anfi beslemek için kullanacağım.

Aslında SMPS yapman çok daha iyi olur ama elindeki trafoyu değerlendireyim diyosun sanırım. Yalnız vermiş olduğun entegre DC-DC çevirme işlemini destekliyor. Trafonuzun primeri nasıl ? Arabadaki akü 12V 60Ah falan bildiğim kadarı ile. Anfi için ne kadarlık bi voltaj ve amper lazım ?

50 amper olsa yeterli :) 12 ile 14,4 volt arası olabilir :) trafo girişi 220 ac .

Hay allah yanlış anladım. Sen araba anfisini Şebeke elektriğinde evde kullanıcaksın sanırım. Kusura bakma yanlış anlama için. RF7401 için sana yardımcı olamıcam malesef ama şebeke elektriğini doğrultup DC ye çevirip onu DC-DC çevirici ile 12V a düşürücem dersen o zaman yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
rf74 ile başlayan bi mosfet :) araştırıyorum 3 gündür. yüksek akım alabileceğim bi regüle yapmalıyım

Forum istatistikleri

Konular
129,574
Kullanıcılar
452,203
Son üye
Direniş

Yeni konular

Geri