12f629 rgb power driver yardım

Power MOSFET RGB LED PWM

arkadaslar yukardaki adresten bir rgb sürücü buldum ares te denemesini yapmak istedim yanlız aresin malzeme listesinde stp36nf06 olmadıgı için kendim ona yakın olan ırf540 mosfeti kullandım mosfet le pıc arasına tetiklleme akımını görmek için miliamper koydum devrenin çalısması bana garıp geldi ledlerin yanıp miliamper degerlerini degişkenligini görebilirim sanmıstım buna göre de renklerin hassasiyetini tahmin edebilirim die düşünmüştüm bi bakıp hazırladıgım devreyle kontrol edip yorumlşarınızı yaparsanız hepinize cok teşeşkkür ederim ... saygılarımla

kimseden yorum yok galiba arkadaslar bu devre pratikte calısmasını isiteki gibi kesik kesik yanıp sönmelerlemi calısır yoksa renk geçişleri soft bir şekilde mi gercekleşir

Gerçek zamanda geçen 1 saniye isite yaklaşık 3-4 saniyede geçer. O yüzden duty cycle ları görmeniz normal. Devreyi yapıp çalıştırdığınızda renk geçişlerinin soft olduğunu göreceksiniz. Sizin devrede yazılımsal pwm lerle moslar sürülmüş. Upload ettiğiniz klasördeki pdf de değişik kombinasyonlardan bahsediliyor. Bence devre çalışacaktır.

Gerçek zamanda geçen 1 saniye isite yaklaşık 3-4 saniyede geçer. O yüzden duty cycle ları görmeniz normal. Devreyi yapıp çalıştırdığınızda renk geçişlerinin soft olduğunu göreceksiniz. Sizin devrede yazılımsal pwm lerle moslar sürülmüş. Upload ettiğiniz klasördeki pdf de değişik kombinasyonlardan bahsediliyor. Bence devre çalışacaktır.

sn fabrisio kardes ben pıc programından anlamadıgım için devrede bulunan butonlar ne amacla kullanıldıgını bilmiyorum bununa ilgili bi yorum yapabilirmisiniz

O butonlarla her bir kanalın duty oranını yani ledin parlaklığa geçiş süresini ayarlıyorsun. Dosya içinden çıkan notepad den çıkardığım kadarıyla yazılımın birkaç satırını değiştirerek renkler arası geçiş sürelerini de ayarlayabiliyorsun. Ama emin değilim. Çünkü ben C dilinden hiç anlamıyorum.

O butonlarla her bir kanalın duty oranını yani ledin parlaklığa geçiş süresini ayarlıyorsun. Dosya içinden çıkan notepad den çıkardığım kadarıyla yazılımın birkaç satırını değiştirerek renkler arası geçiş sürelerini de ayarlayabiliyorsun. Ama emin değilim. Çünkü ben C dilinden hiç anlamıyorum.

sn. fabrisio

çok teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için size bir şey daha sormak istiyorumpic işinde cok amatörüm daha yeni başladım ama bir arkadasın tafsiyesi üzerine pıc olayına asm ile basladım en kapsamlı dil o diye ama cok karmasık ve zor geliyor sizce hangi dil daha kolay ve ve anlasılır basıc mı c dilimi

Olcay arkadaşım,
Bazı seçenekler şunlar:
a) asm
b) basic
c) c
Asm öğrenmek herkesin harcı değildir. Dingin bir kafa ve bol miktarda boş zaman ister. Şahsen benim kapasitemi aştığı için asm den her zaman uzak durmuşumdur. O yüzden bir tercih yapıp pic basic ve proton üzerine yoğunlaştım. Ama şimdiki aklım olsaydı kesinlikle c ile başlardım. Basic ile kıyaslandığında yapmak istediklerine daha fazla hakim olabilirsin c dili ile. O yüzden tavsiyem c şıkkı, yani c dir:D

Olcay arkadaşım,
Bazı seçenekler şunlar:
a) asm
b) basic
c) c
Asm öğrenmek herkesin harcı değildir. Dingin bir kafa ve bol miktarda boş zaman ister. Şahsen benim kapasitemi aştığı için asm den her zaman uzak durmuşumdur. O yüzden bir tercih yapıp pic basic ve proton üzerine yoğunlaştım. Ama şimdiki aklım olsaydı kesinlikle c ile başlardım. Basic ile kıyaslandığında yapmak istediklerine daha fazla hakim olabilirsin c dili ile. O yüzden tavsiyem c şıkkı, yani c dir:D

teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,522
Son üye
ShellSholck

Yeni konular

Geri