12V DC Kompresör

Lunatic23

Üye
Selam arkadaşlar.

Geçenlerde şu arabaların çakmaklığına takılan 12V DC ile çalışan kompresörlerden almıştım. Fakat, kompresörü 12V adaptöre bağladığımda çalışmadı. Çalışmasını beklemiyodum aslında... ama bi şansımı deniyim dedim. Bu aleti evde çalıştırmaya çok ihtiyacım var, bi yardımcı olursanız çok iyi olur...

Saygılar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Makinenin gücü ne kadar ? Kullandığınız adaptörün gücü yetersiz geldiği için çalıştıramamıştır. Uygun güçte bir adaptör ile çalıştırabilirsiniz.

pc güç kaynaklarından bağlayabilirsin benbir tane çakmaklık bağladım öyle kullanıyorum

Ekli dosyalar

• DSC00684.jpg
    DSC00684.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 25
  • DSC006841.jpg
    DSC006841.jpg
    92.7 KB · Görüntüleme: 26
P120314_18.38.jpg
Makinenin üzerinde yazanlar bunlar. Kullandığım adaptörde ise şunlar yazıyor;
KX-300
INPUT:220V
POWER:5W
OUTPUT:1.5-3-4-5-6-7.5-9-12V
CURRENT: DC 300 mA

Acaba kabloyu direk prize versem çalışırmı? Tehlikeli olduğunu düşündüğümden denemedim.

Japon pazarında PSU 30 35 lira olmadı smps 12v 8-10A adaptör al.

Acaba kabloyu direk prize versem çalışırmı? Tehlikeli olduğunu düşündüğümden denemedim.[/QUOTE]
İyiki denememişsin sakın deneme :)

Japon pazarında PSU 30 35 lira olmadı smps 12v 8-10A adaptör al.

Bu aleti adaptörsüz çalıştırma imkanımız varmı? Yoksa aleti çalıştırmak için ek olarak adaptör vb. almak zorunlumu?

Bu aleti adaptörsüz çalıştırma imkanımız varmı? Yoksa aleti çalıştırmak için ek olarak adaptör vb. almak zorunlumu?
Adaptörden kastın ne ki? sen ne anladın? YA akü ya psu/adaptör sonuçta elektrikli bir alet.

Adaptörden kastın ne ki? sen ne anladın? YA akü ya psu/adaptör sonuçta elektrikli bir alet.

Kusura bakmayın, ben ne elektrikten ne de elektrikli aletlerden anlarım.
Üzerinde 12V(DC) yazan kompresörün neden 12V(DC) adaptör ile çalışmadığını merak ediyorum. Adaptöre bağladığımda, kompresörün içinden çalışıyomuş gibi çok az bir ses geliyor ama aletin içindeki motor dönmüyor.
Önerinize gelecek olursak, 25TL lik ucuz bi alet için PSU'ya veya yeni bir adaptöre para vermek saçma geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,419
Son üye
ali49@

Yeni konular

Geri