12V Far Ayar Motoru'nu harici olarak nasıl çalıştırabilirim?

denizbay1

Üye
Üstünde 12v ibaresi mevcut ki, zaten araç aküsünden elektrik alıyor... İçindeki motoru devreden ayırarak harici olarak 12v'lık bir adaptörle çalıştırdım, bunda sıkıntı yok, devrenin üzerindeyken çalışıp çalışmadığını görmem gerekiyor.

Soket üzerinde, Sol'daki kablo Kırmızı, Orta'daki kablo Mavi (tetik olduğunu düşünüyorum) ve Sağ'daki kablo ise Siyah renk'tir (Kırmızı ve Siyah'ın yeri değişebilir, farazi yazıyorum ama ortadaki kesin olarak Mavi :) ). Adaptörü bu şekilde bağladığımda sanırım tetiklenme beklediği için direkt çalışmıyor... Peki, çalışması için ortadaki mavi kabloya nasıl bir tetik mekanizmasıyla sinyal gönderebilirim? (Zira bu arkadaş farın üzerindeyken araç içindeki iki adet ayar düğmesiyle, basıldığında yukarı ve aşağı şekilde çalışıyor). Elimde bilgisayar kasasını açıp kapatan açma/kapama düğmesi var, bununla startı verebilir miyim?

1.jpg

Merhabalar.
Öncelikle tetikleme mekanizması olarak bir buton kullanacaksanız bu push buton olmalı kalıcı buton değil.
İkinci olarak artı tetik ile mi devreye giriyor eksi tetik ile mi devreye giriyor bunun belirlenmesi gerekir.

Merhabalar.
Öncelikle tetikleme mekanizması olarak bir buton kullanacaksanız bu push buton olmalı kalıcı buton değil.
İkinci olarak artı tetik ile mi devreye giriyor eksi tetik ile mi devreye giriyor bunun belirlenmesi gerekir.
Buton konusunda doğru söylediniz, gözden kaçırmışım bu detayı. Artı ve eksi tetik konusunu bende bilmiyorum ama deneme yanılma ile yapsam sanırım devreye bir zarar vermem diye düşünüyorum (verir miyim?).

Anlık deneme yöntemi işe yarar zarar vermez muhtemelen.
Öncelikle deneme yönteminiz eksi tetik olsun zira ben eksi tetik ile çalıştığını düşünüyorum

Anlık deneme yöntemi işe yarar zarar vermez muhtemelen.
Öncelikle deneme yönteminiz eksi tetik olsun zira ben eksi tetik ile çalıştığını düşünüyorum
Teşekkürler yardımınız için, yarın buton bulup bir deneme yaparım artık. Açıkcası bende eksiyle başlamayı düşünüyordum :) Sonucu bildireceğim. Hayırlı geceler diliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,495
Kullanıcılar
452,064
Son üye
gkhncmgz

Yeni konular

Geri