1500 X 900 X 200 CNC ROUTER

Butun motorlar 4.5 nm
y ekseni ufak ama sorun olursa diye elimde 8.5 nm motorlarim da var

400 watt servolari olan 120 x 150 gibi ağır bir cnc var bunun otomasyon sistemini komple iptal edip geçici olarak step ile ayağa kaldıracağım ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1400072628.317701.jpgImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1400072667.595551.jpg

iphone'umdan gönderildi.

Pc ye bagli Rs-485 kart
Ls2310 i-o controller
Ls231se servo sürücü
Panasonic mums041xxx
Seklinde logosol LDCN üzerinden 2 eksen çalışmakta z ekseninde ise takılmalar olmaktadır daha universal olması icin logosol uzerinden gitmektense mach3 kartı ve step ile geçici çalıştırılma ileride servo sistemi tekrar kuracağım

iphone'umdan gönderildi.

Benzer ürünler 550 USD 750 USD /takım fiyatlardadir.

iphone'umdan gönderildi.

20140517_163425.jpg20140517_163421.jpg20140517_163406.jpg20140517_163523.jpg
Parazit yapmasin diye butun motorlara blendajli kablo cektikten sonra ve spindel kontrol butonlarini ekledikten sonra baya guzel bir hal aldi ve stepkerin hizlarini artirinca baya seri ve guzel isleme yapti.

Parazit yapmasin diye butun motorlara blendajli kablo cektikten sonra ve spindel kontrol butonlarini ekledikten sonra baya guzel bir hal aldi ve stepkerin hizlarini artirinca baya seri ve guzel isleme yapti.
Ve Allah(c.c) "yürü ya kulum" dedi :)

maşallah güzel iş çıkarmışsınız haftasonları hoby olarak yaptığını söylediniz yanılmıyorsam merak ediyorum esasen ne işle uğraşıyorsunuz.birde linear yataklarını tek seferde işletip deldirdim dediniz gerçi banko boyu fazla uzun değil ama bu ve benzeri uzun yataklamalarda şase yapıldıktan sonra uzun bir süre kendi haline bırakılır yada belli bir ortam sıcaklığında fırınlanarak normalizasyon yapıldıktan sonra işlenir velevki normalize yapılarak parçaların üzerindeki gerginlik alınır almazsanız işledikten sonra kalınlık farkları olacağından parçalar daha çok çarpılabilir.size tavsiyem kayışları çelik telli kullanın normal bez kayışlar uzama yapar böyle bir sistemde en büyük düşmanınız istenmeyen boşluklardır.emeğinize sağlık.

maşallah güzel iş çıkarmışsınız haftasonları hoby olarak yaptığını söylediniz yanılmıyorsam merak ediyorum esasen ne işle uğraşıyorsunuz.birde linear yataklarını tek seferde işletip deldirdim dediniz gerçi banko boyu fazla uzun değil ama bu ve benzeri uzun yataklamalarda şase yapıldıktan sonra uzun bir süre kendi haline bırakılır yada belli bir ortam sıcaklığında fırınlanarak normalizasyon yapıldıktan sonra işlenir velevki normalize yapılarak parçaların üzerindeki gerginlik alınır almazsanız işledikten sonra kalınlık farkları olacağından parçalar daha çok çarpılabilir.size tavsiyem kayışları çelik telli kullanın normal bez kayışlar uzama yapar böyle bir sistemde en büyük düşmanınız istenmeyen boşluklardır.emeğinize sağlık.
Otomasyon teknisyeniyim kayislar zaren celik telli standart kayis
Bide bu makinanin bircok yeri vida bazi yerlerinde kaynak var heryeri kaynak oldugu zaman gerilimini almak gerekir yoksa kaynaklar kırılır.
Bir heves ti sadece hafta sonlari ugrasabildim belki 1 yila yakin ugrasmisimdir. Cogu zaman sehir disi veya yurt disinda oldugum icin de biraz gec bitti ama guzel bir makina oldu icime sindi

Forum istatistikleri

Konular
128,845
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri