15000 W kurulu güç için jeneratör

sezaras85

Üye
merhaba arkadaşlar 15000 W. toplam kurulu güç olacak bir yapı için kaç KWa lik jeneratör yeterli olur yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik kesintisi süresince devrede kalmasını /beslenmesini istediğiniz yüklerin büyüklüğüne bağlı tamamen. Bankada farklı, atölyede farklı, konutta farklı olur.

yapı ahır olacak. yüklerin büyüklüğünü bilmiyorum. ahırda kullanılan makineler belli fazla yok zaten. elimde sadece elektrik projesi var orda kurulu güç 15000 w. yazıyor sadece. sizce 85 KWA jeneratör yeterli olur mu? teşekkrüler.

kurulu güc aldatıcıdır ahırlarda exseria 70 80 kva arası makineler tercih edilir önemli olan güçlerden sadece sanırım arpa kırma makinesi ve bir kaç motor olduğu için böyle seçilir . arpa kırma makinesi ve tyemleme motorlarını çalıuştırmıyacaksanız saadece dalgıç pompa ve lambalar için 30 kva kafi gelebilir ama yinede kullanışlacak makineleri bilmekte fayda var

kullanıcak makineler: yem kırma makinesi: 380 V
su pompası
hayvan serinletme ekipmanı: 2*3 KW motor gücü
otomatik gübre sıyırıcı:
gübre pompası: 22 KW 30 Hp, 15 Kw
sepratör: 2,5 KW

kullanıcalk makineler bunlar. çifçilere destek veren bir kurumda çalışıyorum. 85 KWA jeneratör istenmiş ama kurulu güçe baktım 15000 W oldğundan 85 KWA fazla gibi göründü bana bu yüzden jeneratörü destekten çıkarmayı düşündük. ama mantığım yanlış olabilir. bunun yeterli oldğunu gerekli matematiksel sağlamasıyla anlatabilcek olan varsa çok sevinirim.

Ekli dokümandan yararlanabilirsiniz.22 kw motor var ise,85 kva jeneratör küçük bile kalır!

Ekli dosyalar

• Borusan Jeneratörler.rar
    518.1 KB · Görüntüleme: 36
abi 22 kva motor sıkıntı yaratabilir onu freaknas konverteri ile kaldırma imkanın olurmu aksi halde sıkıntı buyuk olur . yada o motoru kullanmasan olurmu şöleki arpa kırma makinen 5.5 kva bunu kaldırmak için 60 kva gerekli ilk akım için diyorum
gübre pompası dediğimiz 22 kva motor un normal akımı 40 amp civarında 4kat demerajla kalksa 160 amp en kötü halle 110 kva olmalı
bu noktadan hareketle pompa yumuşak kaldırılırsa piki olan ölçü aleti ile pik akımı ölçülür ona göre karar verilir

Forum istatistikleri

Konular
128,879
Kullanıcılar
451,013
Son üye
y0021200

Yeni konular

Geri