1500x2500x300 mm cnc yapımı için yardım lazım

Redüktör için tavsiyen planet redüktör kullanacaksan 1/5 fazlasıyla işini görür. Ama daha hızlı istersen 1/3 bile iş görür. Ama steplerin sıkıntısı devir yükseldikçe aynı oranda torkun düşmesi. Bu yüzden hızlandırmak için redüktör oranını 1/5 kullanıp pinyon çapını büyütmek olur diye düşünüyorum.

40x3,14/5=25,12 yani bir turda 2,5cm ilerleme yapacak,

2,5x1500=37680 yapıyor, sonuç 376m/d mı oluyor mümkün değil heralde yanlış mı hesapladım?

Aşırı hızlı olmasına gerek yok ama gösteriş açısından tabi biraz hızlı olması müşteriyi cezbetme noktasında ön plana çıkar diye düşünüyorum. Planet redüktör olacak, 1/5 kullandığımızda pinyon ne olmalı peki?

Zaten stepte 1500 devirde büyük ihtimalle motorların kitlenecek. Stepler hakkında çok fazla deneyimim yok ama 1000 devir bile bence yeterli. Step motordan çok hız bekleme.

Sürücü beslemeleri için nasıl bir trafo planlıyorsun

Ben değerleri kafadan salladım dediğin gibi bu en fazla alacağın değer. Bunun kalkış duruş rampası var falan filan teferruatı çok. İmalatı bitirip hareket vermeye gelince işin en zor kosmına geldiğini anlarsın zaten. İmalattan çok yoracak seni o aşama

Sürücü beslemeleri için nasıl bir trafo planlıyorsun

Bu konuyu hiç düşünmedim. Nedeni ise kademe kademe ilerlemeyi düşünüyorum. Önce şaseyi yaparım, gönyesi olurda başarılı olursam raylar arabalar kremayer köprüyü Z eksenini kısacası mekanik aksamını yapacam. Yine başarılı olursam bu sefer elektriksel aksama geçecem. anlayacağın riske girmek istemiyorum. Bütçe kısıtlı bir aşamada başarısız olursam devam edemeyebilirim. İnşaallah başarırım

Buna cevap alamadım Planet redüktör olacak, 1/5 kullandığımızda pinyon ne olmalı peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…