2+1 veya 5+1 ses sistemi devresi lazım

s.a korkmaz_design
bu devrede çözemedigim bi kactane şey var 2 tane malzeme var mesale biri 12 volt beslemede olan kare malzeme biri ses kontrol devresine giren 15 volt beslımede bulunan 4 ayaklı malzeme bunların üzerinde bişey yazmıyor bide bunların birbirleriyle baglantısı yok nasıl baglanacak onu da anlatırsan resim üzerinde yada yazarak sevinirim olay gelsin sana

bide ortadaki devre ne işe yarıyor onu çözemedim tlo72 8 baçaklı entegreleri olan onların cıkışı falan nereye gidecek anahtar yazmışsın o ne ile alakalı başını arıtıyorum ama kusura bakma ben kırmızıyla işaretledim baglantıları gösterirsen sevinirim

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

sol attaki kara şey ve oradaki ac15v giren şeyler köprü diyot (yeşil ile işaretli)
sol üstte işretlediğin ise +12V ucu tda1562q ların beslemeleri ordan vericen (sarı ile işaretli)

tl072 kısımda subwoofer kontrol katı potta frekans ayarı ahatrarda subwoofer kontrol anahtarı

pembe ise subwoofer kontrol katından subun bağnaçağı entegreye gidiyo

besleme devresi 12v ve 15v olarak ayrı ayrı olucak

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Sagol kardeŞ teŞekkÜr ederİm yardimlarin İÇİn bİr Şey daha bu 12 volt besleme tda entegreler İÇİn az degİlmİ bİde kac amper kac waat verelİm buna ona gÖre trafo alalim

14,4volta kadar voltaj verebilirsin ama ideali 13,8voltur. trafo ise 200-250W 12v trafo yerterli saten doğrutma filtre devresinden gercerken 16-17v gibi bir değer çıkar bi sorun çıkmaz hatta 16V sabit tutarsan bass seslerinde daha verimli olduğu gördüm tabi uygulamaya da bağlı riske atmak istemiyosan datasheetsinde yazan değeri geçme

bide ses ile bass devresinde 7812 7912 yazanlar ne oldugunu anlamadım 3 ayaklıı onlar lm1036 da 7 ci ayak boş oraya anahtar koyulacak heralde gerek varmı anahtara orada

7.bacağa anahtar takmana gerek yok. 7812(+) ve 7912(-) seri voltaj regülatörü lm1036 nın besleme voltajını sağlıyo 7812 +/ - 7912

Bu tl072 devrede pota yazan yerlere ne bagliyacagiz 2 tane var onlarden ses gİrİŞlerİmİ baglanacak oralara bİde senİn devre tamamlandimi caliŞiyormu kardeŞ yaptim ama entegre beklİyorum dedİydİn durum ne Şu an

verdiğim resmin altındaki kısım ses girişi L R yazıyo bunu nasıl gözden kaçırdık hayret pota yazan yerlerde potonsiyometrelere bağlancak resminde gösterdim

kahverengi olan ses giriş kablolarının şasesi

bu potansiyometrede soldan 1ile2 birbirine mi baglanacak bide bu potansiyometreler bass ayarımı yapılıyor ikisi ile benim bu bass devresinde kafam corba gibi oldu bu tl072 li bölümü tamamiyle resim üzerinde tam olarak anlatırsan daha iyi olur gercekten kafam karıştı bu baskı devreyide yarın bastırcam ana malzemelerinide aldım tam manasıyla anlatırsan bende ona göre malzemeleri yerleştireyim bilincli olarak bide trafo fiyatı sordum 70 ytl fiyat cektiler 250 watt 12 volt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…