2+1 veya 5+1 ses sistemi devresi lazım

tl072 sistemdeki subwooferın için aktif subwoofer filtre potlar basın tonlarını ayarlıyor. potlara gelince 1-2 veya 2-3 birbirine fark etmez o yüzden kafan karışmasın benim yaptığım devre şu anda burda değil o yüzden hatırladığım kadar anlatıyorum

trafo olayına gelince şimdilik pclerdeki power supplylerden kullanabilirsin sorun çıkarmaz istersen 2sini paralelleye bilirsin ama +12 kısımları birer tane yüksek amperli diyot bağlaman lazım

kardeş devreyi yaptım ama kondansatörleri 50 voltluk aldım bende 36 volt verdim devreye entegrelerin üçünede bagladım ama ses alamadım entegreler bozulmuş olabilirmi sonra 10 volt verdim entegreler hiç ısınmadı 36 volt verdigimde ısınıyordu ama elle tutabiliyordun sıcaklıgına baka bilmek için

kondansatörleri25 volt bulamadım

sen niye 36V verdindi o entegreler 14,4v -16V max vericen kondansatörlerde 25V olsa problem çıkmaz
entegrelerin gitmiş olabilir ???

gecmiş olsun 30 ytl kactı o senin verdigin tda 7377 var onu yaptım o calıştı hem o daha ucuz maliyetli oldu artık dolar düştügünde onada kaldıgım yerden devam ederim yaptıgımda haber ederim sana

üzüldüm ya tam doların yüksek olduğu zaman tda7377de güzeldir sesi nasıl tokmu aslında bunu yanına sadece tda1562 yaprasın al sana 2+1 :) 7377 oval hoparlörü çalıştırmaya yeter seside yeterli verir istersen sadece 1562 de çizebilirim

ben 7377 yaptım sesi iyi onu yapıp hocaya gösterecem artık bunuda para oldugu zaman devam ederim işim bittigi zaman haber ederim

Forum istatistikleri

Konular
129,071
Kullanıcılar
451,353
Son üye
erkancos

Yeni konular

Geri