2 adet florasan lamba

Sayın acemi elektrikçi her ne kadar tablodan çıkardıgın durumlar kablo kesitinin biraz daha ince kullanılmasına müsade etse de biraz kalın kullanmakta fayda vardır. Mesela sen tam dört dörtlük yaparsın hesabına kitabına birgün bir elektrikçi veya elektrikten az çok anlayan birileri gelir o linyeden bir hatta kendileri çeker başka bişey için kullanırlar. Bunu da hesaba katmak lazım ve kesiti biraz yükseltirsek daha faydalı olur kaatindeyim...BURDA KASDETTİĞİM SENİN 2 FLORASAN LAMBA DEĞİL SADECE....GENEL KONUSTUM...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sayın acemi elektrikçi her ne kadar tablodan çıkardıgın durumlar kablo kesitinin biraz daha ince kullanılmasına müsade etse de biraz kalın kullanmakta fayda vardır. Mesela sen tam dört dörtlük yaparsın hesabına kitabına birgün bir elektrikçi veya elektrikten az çok anlayan birileri gelir o linyeden bir hatta kendileri çeker başka bişey için kullanırlar. Bunu da hesaba katmak lazım ve kesiti biraz yükseltirsek daha faydalı olur kaatindeyim...BURDA KASDETTİĞİM SENİN 2 FLORASAN LAMBA DEĞİL SADECE....GENEL KONUSTUM...

haklısın ustam..bak bunu hiç düşünmemiştim...

doğru anlamışım değil mi ustam yazdıklarımda bir sıkıntı yok. Bu arada ustam 18 lik klıma 1800 watt yanılmıyosam. Bunu klımacilar ille de 2.5 kablo kullanır. Ama tabloya baksak 1 mm2 kablo bilemedin 1.5 kablo kullansak yetmez mi?

Sayın Acemi Elektrikçi ; aslında her zaman kalın kesit kullanmakta fayda vardır... Markaya göre vs. değişmekle birlikte 1600-2000watt arası çekiyorlar...

Belirttiğiniz Gibi 1mm² kablo yetiyor fakat her zaman kalın kesit kullanmakta fayda var...

12000 btu klimada bile 2.5mm kullananlar vardı...

Saygılarımla...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,046
Kullanıcılar
451,311
Son üye
Muttaki34

Yeni konular

Geri