2 master 1 slave aynı anda bağlanabilirmi

otoman

Üye
Elimde bir enerji analizörü var rs485 çıkışı var tek ben buna plc den bağlanamıyorum diyelim(plc nin tek portu var rs485) aynı zamanda bilgisayardan da bağlanmak istiyorum aynı hattan paralel çekmek gibi ikisi bağlıyken komutlarıma cevap vermesi lazım (aynı birden fazla sürücü kullanmak gibi slave olarak) bir slave(analizor) iki masterı (plc, bilgisayar)aynı bağlantıdan bağlıyacam paralel bir sorun olurmu aletin kafası karışmasın ya çakışırsa ben komut gönderirken plcde gönderirse yada bekliyormu pek bilgim yokda:) sağlıklı olurmu böyle bir bağlantı cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.. bu forumu seviyorum..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba ,

Bir modbus networkünde sadece bir adet master olabilir. Buna emin olabilirsin,

Schneider türevi kimi plcler üzerinde iki modbus portu bulunuyor , örneğin twido (her modeli değil).

Yani iki ayrı modbus networku oluşturup onun üzerinden sorunu çözebilirsin.

Diğer bir seçenekte çoklayıcı kullanmak olabilir, birçok firma modbus masterini çoklayan ürününü pazarlayor... ama kullanmadım fikrim yok.

Analizörleri hep plc ile okuyup oradanda scadaya aldığımızdan böyle bir sorun yaşamadık.

Kolay gelsin,

Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,932
Kullanıcılar
451,108
Son üye
oguz0714

Yeni konular

Geri