220 volt alternatöre pervane baglayip direkt akim alabilirmiyim.

Benim alternatör 5kW fakat rezistanslar 3kw civarında. Omik yük süreceksin yani Rezistans olduğu için sabit dönmesine gerek yok. Eğer motor gibi indüktif bir yük sürecek olsaydın mutlaka şart derdim. Dikkat etmen gereken nokta kablo kesitini normal Şebeke gibi düşünüp hesaplayarak seçme hesaplama yap ama bir üstünü seç silikon kablo kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü sen sabit bir gerilim üretmeyeceksin bu nedenle kablo kesitini yük gücüne göre ve mesafeye göre hesaplama ama bir üst kesit seç

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hayır kaç volt kaç devirdik bir alternatör kullanıyorsunuz. Ben denemeyi direk Rezistans a bağladım. Deneme atölyede olduğu için Alternatörü de miline matkap bağlayıp döndürdüm. Çay suyu kaynattık herhangi bir problem yaşamadık.
Araclarda kullanilan alternotor olurmu bu iz icin yoka farkli bi alternatormu kullaniyosunuz resiztans var elimde 1 kw bunu araba dan soktugum altarnetore baglasam calisirmi

Alternatör etiket bilgisini paylaşırsan net birşey söyleyebilirim

Etiketi yok ama calisiyor 12 volt 60 amp akuyu sarj etti normal araba alternatoru bu sizin kullandiniz farklimi

Daha almadim elimde kalir diye.sizin gibilerden bilgi topluyorum.220v 5-6kw 1500devir diye dusunuyorum.uygunmu

Daha almadim elimde kalir diye.sizin gibilerden bilgi topluyorum.220v 5-6kw 1500devir diye dusunuyorum.uygunmu

220volt alacaksan daha dikkatli olman lazım Rezistans ile da monofaze olmalı . 220 de kablosuz hesabına daha fazla dikkat etmen gerekecek. Ama 220volt alternatör de kullanabilirsin sorun çıkmaz.

220 zorunlulugu yok.resizdanslar genelde 220 v diye oyle dusunuyorum.ama dedigim gibi benim genis bilgim yok .bilgi toplayarak yapicam.380 de olabilir. ozaman ne yapmam gerekiyor

220 volt olanlar dan uygun fiyata nasil bulurum restans icin kullanicam sabit voltaja gerek yok

Monofazelerde aynı güç için çekeceğin akım trifaze sistemlere göre 1,73kat daha fazladır. Bu nedenle kablo ısınması ve ısınma durumuna göre .Max taşıyacağı akımı dikkate alman gerekecek. 380 volt yani trifaze bir alternatör kullanırsan otomatik olarak çekecek akım düşecek. Örnek 2200 Watt gücünde bir Rezistans monofaze ise 10 Amper çeker. Mesafeye bağlı olarak mim 2,5mm2 lik kablo kesitine ihtiyaç var. Ama aynı güçte trifaze olsaydı 5,8 amper çeker.