250 kva sistem reaktife girdi

basoglu

Üye
iyi akşamlar menim trafo gücüm 250 kva sistem reaktife girdi ve ceza aldım kom rol ettiğimde röle değerleri -0,8.-0,9,-0,95 civarında oynuyor şimdi yeni bir pano kuracam bu konuda yardım istiyorum sizce işe nereden başlamalıyım????

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sisteminiz hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

işletmeniz hakkında geniş bilgi verebilirmisiniz eğer daha önce böyle bir sorun ile karşılaşmadıysanız bunun üç nedeni olabilir kontaktör arızası olabilir
kondansatör ömrü bitmiş olabilir
bir de işlletmenize son aylarda yeni makinalr geldimi

mesajına göre cezaya girmişsin fakat panonu yani sistemini yenilemeyi düşünüyorsun ve işe nereden başlayacağını soruyorsun
o halde ilk önce sistemindeki bütün alıcıların güçlerini belirle sistemin kurulu gücünü çıkar gerekli tmş kablo kesitleri ve sigorta değerelerini çıkar kampanzasyon hesabını yap ve panonu kurmaya başla

sistemin hakkında bilgi vermemişsin eğer verebilirsen ustalarımız daha güzel yardımcı olur

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri