3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

Spindle ve VFD nin elektrik tesisatı bitti test videosu

güle güle izleyin

arkadan gelen uğultu vfd nin fanının sesi

alt devirlerde çok sessiz alet.
ama 400hz i verince kalıpçı taşlama mode on oluyo
zaten ses 180-200hz arasında başlıyo buda 10.000-12.000 devir.

[video=youtube;bnsvw9TuXGA]http://www.youtube.com/watch?v=bnsvw9TuXGA[/video]

Kalıpçı Taşlama gibi malzemeyi görünce güç kaybetmesinde sesine razı oluruz

Tamam hevesini aldın.
Başla sökmeye.
Arkasındaki pervaneyi çıkar.
Yüksek devirde sesin kaynağı o.
Oraya 80*80 bir fan tak.
220Vac uygundur.
Böylece düşük devirlerde yetersiz kalacak soğutma-yüksek devirde ses önlenmiş olur.
Yüksek devirdeki sesin bir kaynağı da kullanılan rulmanların çoook kaliteli olmasıdır .

yeni kalktım

gece çalışmak kötü bişeymiş
hiç vakit ayıramıyorum...

Rulmanlardan kaynaklanan ses rulmanın seramiğinin kalitesi mi

Soğutma için fan yerine motor üzerine bakır boru sarıp su ile soğutma yapsak olur mu ?

fanın kapağını söktüm ama fan sökülecek gibi değil sanki yani ben beceremedim bide alet yeni ya kurcalamak istemedim

İki tarafından iki kalın tornavida ile haşırttt.
Şart değil tabii , kalabilirde aklında olsun diye ..

anladımmmm eğer yüksek devirlere dayanamazsam bu yöntemi uygularım. 24v pc tipi fanlar var benim o amcası proff karta taktığım fandan hem sessiz hemde çok üfürüyo.

2 saat sonra ofise gidicem gene çalışıcam..... off montajlayıp deneyemedim

sonunda montajladımm

manuel joystickle mdf de yürüttüm. 200hz de yani 12bin devirde 800mm feedrate çok süper kesiyo biçiyo

fakat 15 derece 0.1mm ucu engraving v bit denedim hemen delrine. 16-17bin devirde 800mm feed ile kırdım hızlı geldi biraz feed i kısmam lazım. şu engraving işini çözmem lazım......
video ekleyemiyorum çünkü oda çok dağınık izin günümde vaktimi full buna ayıracam. şuan çok memnun kaldım gerçekten tavsiye ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…