3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

Bıçağın kaliteliyse istediğin kalınlığı tek seferde kesebilirsin. MDF şasesini zorlamadan. :D
Elini korkak alıştırma :D

18 mm tek seferde kaç devir ve kaç mm ilerleme ile ne tipte kaç mm freze ile kesilebilir. Kenarlarıda düzgün olsun ama :D :D :D

18 mm tek seferde kaç devir ve kaç mm ilerleme ile ne tipte kaç mm freze ile kesilebilir. Kenarlarıda düzgün olsun ama :D :D :D

ben bir cnc cide gördüm adam tek seferde banamısın demeden hızlı bir feed oranı ile çatır çatır kesti.. ama makinesi pahalı bişeydi :D vakum tabla falan vardı :D
sanırım uç 6mm falandı ya da 8mm

18 mm güçlü makinelerde sıkıntı değil ki :D:D bende gördüm öyle kesenleri ama makineyi kullanan kişi ile konuşma fırsatım olmadı soramadım

6mm bıçakla 15000-18000 devirde 3000-5000 mm/dk kesebilirsiniz. Tabi bıçağın kalitesine bağlı olarak.

Quality-10-pcs-6-22MM-2-Straight-Flute-Carbide-Tools-Engraving-Cutters-End-Mill-Bits-CNC.jpg
Ahşap işlerinde genelde 2 ağız kullanılır.
Çok ağızlı bıçaklar ahşabı yakabilir.

artık deneyerek tecrübe edicem :D ahşapta sıkıntı yok

ama pleksi için herkes tek ağız öneriyo sebebi ise sargı yapıyomuş
ben pleksinin eridiğini hiç görmedim :D
pleksi için tam bir devir ayarı varmıdır acaba ?? feed oranının diğer malzemeye göre yüksek olduğunu biliyorum plekside.
eritecek kadar yüksek devir sanmıyorum.
zira benim eski kalıpçı taşlaması ile 4 ağızlı bıçak denemesi yaptım plekside.. tek ağızlıdan kat kat güzel iş yaptı ve sargı falan da yoktu..

aslında istegim biraz saçma, sınırı yok bu işin ama kullanılan takımların linkleri konulmuş olsa hani en azından bilgi amaçlı nereden tedarik edilir fiyatları nelerdir gibi soruların cevapları giderilmiş olsa ve router yapan kişi o linklerden 5-6 kesici alsa standart genel kullanımlar için mantıklımıdır ? şahsen ben istiyorum :) çünkü internetten kesici takım almadım, normal şekilde gidip bi dükkandan alsak pahalıya geliyor internet daha uzur onun için bir kaç link verebilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,867
Kullanıcılar
450,985
Son üye
berkoooo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri