3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

aynen..
işleri var herhalde bakamıyordur..

kimse yorum yapmıyo ama ben bi pcb videosu atıyım :D

[video=youtube;UKMLmV-HSdo]http://www.youtube.com/watch?v=UKMLmV-HSdo[/video]

kimse yorum yapmıyo ama ben bi pcb videosu atıyım :D

[video=youtube;UKMLmV-HSdo]http://www.youtube.com/watch?v=UKMLmV-HSdo[/video]

Güzel çalışmalar...

ama biran önce vidalı mile geçmen lazımmmm.... !!!!!
Boşa elektrik harcıyorsun... :D

Sn. Asenyurt gürültü konusund şöyle bir şey çözüm olabilir. active noise canceling circuit - Google'da Ara (Tam bilgi sahibi değilim ama kulaktan dolma bilgi ile) Mevcut gürültünün kopyasını ters faz olarak verilmesi ile gürültü bastırılıyor.

Kullandığın uç kaç derece ? derinlik olarak ne kadar yazdın ? PCB yi tablaya nasıl tutturdun ? PCB de hiç yamukluk yok mu ?

@KAZIMUGUR abi yaptıklarıma hiç yorum yapmıyosun :D

Şimdi şöyle... eee ... hımmm ...
Ben her zaman derim ki , cnc ile pcb kazımak ahmak işidir.
Ve yine derim ki cnc ile pcb delmek zevktir.
Gördün mü bak söz dinleyen büyük diye hürmet eden saygılı ve tabii sevgili bir kardeşimize böyle yorum yapılır mı ?
Yapılmaz tabii , o yüzden yapmadım. :)

abi ahmak işi bende çok iyi biliyorum :D ama elimde laminator falan olmayınca ütüye falan uğraşmak istemedim deneme bunlar..
yoksa büyük pcb çizimlerinde asla cnc de kazımam.. zaten ucun derinlik ayarlaması ayrı bir dert..

40 derece uç kullanıyorum. 0.2mm daldırmıştım ilk denemede bu gün 0.1 daldırdım göya ama hiç bi fark yok :D

Sn. Asenyurt gürültü konusund şöyle bir şey çözüm olabilir. active noise canceling circuit - Google'da Ara (Tam bilgi sahibi değilim ama kulaktan dolma bilgi ile) Mevcut gürültünün kopyasını ters faz olarak verilmesi ile gürültü bastırılıyor.

abi kulaklık yap kulağına tak diyorsan eğer kulağıma pamuk tıkarım daha iyi.. makinenin sesi az çıkarması önemli olan. şuan çok memnunum ben bir sıkıntım yok

.. zaten ucun derinlik ayarlaması ayrı bir dert..

Söz dinleyen dedim ama yanıldım mı yoksa.
Eski yazılarda uç sıfırlama hikayeleri olacaktı sanki.
Ucun ve pcb nin bir taraflarını emergency stop a bağlasan , yavaşça inerken değdiği an duvara çarpmış gibi duracaktır..

Tabii yakışıklı makinesi olanların yakışıklı probları olması ihtimal dahilindedir.

Forum istatistikleri

Konular
129,142
Kullanıcılar
451,476
Son üye
peekyblinderss

Yeni konular

Geri