3 fazlı kombi sayaçta, çarpan nasıl hesaplanır ?

Bu konu kontrolkaleminde defalarca açıldı yüzlercede mesaj var. Yıldız/üçgen motor'dan sonra top10'da 2 numara bu konu herhalde :D

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gerilim trafonuz yoksa, sayacınız direkt olarak Şebeke gerilimiyle çalışıyor demektir (Yani ölçümünüz OG tarafında değil). Sadece akım trafosu çarpanı olmalıdır: 60 (60bin değil, sadece 60)
Benim sayacım x5 akım trafom 1250/5 630kv bireysel trafom var ve ben faturada gördüm çarpan 945
Elektrik tüketim birim fiyatım ise 0.4747370₺ Sözleşme gücüm de 378.00 ben bu hesabı nasıl yapacağım

Sayacın yazdığı endeksi,geçerli tüketime
dönüştürmek için 945 le çarptığınızda,
kullanım tüketiminiz çıkar.Birim fiyatla çarptığınızda,kazıksız ! ( gerçi,oda kazıklı ama,orayı geçelim ) net fiyat çıkar.On-
dan sonrakilere kimsenin ! aklı yetişmiyor zaten,kendinizi boşa zorlamayın.Ne yazıyorsa odur.Sözleşme gücünüz,demand değerinin aşılması halinde işe yarar.Çarpanınız OG ye göre !
.Ölçümünüz OG den olmalı.Oradaki
akım trafosu oranı ile,gerilim trafosu ora-
nı çarpan katsayınızdır.Geriliminiz 31,5
kv,akım trafonuz 15 / 5 ise,945 sayısı ona ait değerdir.Yani,sayacınızın yazdığı
değer,aslında 945 ile çarpılmalıdır.
1250/5 olan akım trafosu AG deki akım
trafosudur ve kompanzasyonu ve ölçü
aletlerini beslemek için konmuştur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,325
Kullanıcılar
451,774
Son üye
cmkcr