3 kW güneş paneli sistemi

mahir033

Üye
Arkadaşlar merhaba. Elimde 4 HP 2.8-3 kW arası enerji kullanan trifaze dalgıç pompası mevcut. Bu pompa için aküsüz ongrid sistem kurmak istiyorum. 500-550 watlik 6 adet güneş paneli benim işimi görür mü ? Kayıp çok olurmu sistemde? 2. Olarak ben dalgıç pompayı hergun değil gün aşırı ort.2-3 saat kullanmaktayım. Kalan boş zamanda evimde kullanmayı düşünüyorum. Dalgıç trifaze olduğu için inverter trifaze olacak. Bu inverterden monofaz çıkış alıp şebekeye paralel olarak evimde kullanabilir miyim? Evimde ongrid sistem olacağı için kullanım fazlası elektirigi 2024 yılı itibariyle nasıl değerlendirebiliriz? Şebekeye satış için plan proje ihtiyacı var gibi ve komik rakamlardan alım yapiyorlar sanirsam.(evimin enerji kullanımı günlük ort. 9-10 kW arası)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ongrid sistem farklı bir sistem. Elektrik dağıtım şirketi kabul edecek, çift yönlü sayaç ve uygun inverter gerekli. Yani biraz uzun bir süreç. Amaç sadece dalgıç pompayı çalıştırmaksa uygun sürücü ile dalgıç çalıştırılabilir. Bir de panel gücü ucu ucuna değil, 3kw dalgıç için en az 4kw'lik panel gerekli. Bu konuda tecrübe eden arkadaşlar daha isabetli bilgiler verecektir

Ongrid sistem farklı bir sistem. Elektrik dağıtım şirketi kabul edecek, çift yönlü sayaç ve uygun inverter gerekli. Yani biraz uzun bir süreç. Amaç sadece dalgıç pompayı çalıştırmaksa uygun sürücü ile dalgıç çalıştırılabilir. Bir de panel gücü ucu ucuna değil, 3kw dalgıç için en az 4kw'lik panel gerekli. Bu konuda tecrübe eden arkadaşlar daha isabetli bilgiler verecektir
3-4 kwlik bı üretim için dağıtım şirketiyle muhatap olmaya gerek yok bana kalırsa da. Ama dalgici sürekli kullanmayacağım için fazla üretilen elektirigi ister istemez değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Evimin konumu trafoya uzak voltaj gün içinde çok düşük geliyor evdede kullanıp bı nebze rahatlamak istiyorum acikcasi.

Akü olmadan, panellerde üretilen gücü bir şekilde uygun bir inverter ile regüle ederek AC220V olarak kullanmak mümkün olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,780
Kullanıcılar
450,870
Son üye
kullanıcı-

Yeni konular

Geri