30 W Gücündeki Motoru Kontrol Etmek İçin Ne Yapabilirim?

elektronik bir dimmer devresi kullanabilirsin. Sürücüden ucuza gelir. iki devir istiyorsan eğer dimmer üzerindeki potansiyometre yerine iki farklı değerde direnç kullanabilirsin. dirençleri de interface röle vasıtasıyla sürersin plc transistör çıkışlı ise. devir kademeni seçeceğin direnç adedine göre istediğin kadar da artırabilirsin.
Plc nin analog çıkışını direkt dimmer devresine de bağlayabilirsin ve istediğin hassasiyette ayar yapabilirsin yalnız bunu transistörlerle sürmen gerekecek bu ayrı bir konu... kolay gelsin.
teşekkür ederim, ben elektronikten çok anlamıyorum. bu dediğiniz cihazları hazır satın alabilir miyim? ya da yaptırmak istersem nereye yaptırabilirim acaba?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kondansatör ile yol verilen motorlarda devri değiştirmek bildiğim kadarıyla olanaksız, en güzeli 3 faz lı motor ile değiştirip bir drive kullanman veya iki devirli bir dahlender motor kullanman.
3 faz kullanamam maalesef, zaten güç çok küçük 30 W, dahlender motor nedir bilmiyorum araştıracağım

sürmek istediğim motor gamakın gf serisi gölge kutuplu motoru, bu motoru süremeyecek miyim ben :(

bu kadar kücük gücteki motor icin bence dogru akım motoru kullanarak pwm olarak istenilen devir rahatlıkla ayarlanılabilinir.gücü tam olarak ne kadardır bilmiyorum fakat kamyonların cam silecek motorları bu isi görecek gibi gözüküyor.

Arkadaşlar benim size bir sorum olucak. '' Bir tane 250 KW'lık güçde kompresör motoru var. Bu motor 70 saniye tam yükte çalışırken 25 saniye boşta çalışıyor. Sistem yıldız-üçgen olarak kurulu. Bu motora sürücü takmak istiyorum. Bu takıcağım sürücü ne kadar sürede kendi maliyetini karşılar. Ne kadar tasarruf sağlar. ( Ben Öğrenciyim bu konu hakkında bi bilgim yok lütfen yardım eder misiniz ? )

Arkadaşlar benim size bir sorum olucak. '' Bir tane 250 KW'lık güçde kompresör motoru var. Bu motor 70 saniye tam yükte çalışırken 25 saniye boşta çalışıyor. Sistem yıldız-üçgen olarak kurulu. Bu motora sürücü takmak istiyorum. Bu takıcağım sürücü ne kadar sürede kendi maliyetini karşılar. Ne kadar tasarruf sağlar. ( Ben Öğrenciyim bu konu hakkında bi bilgim yok lütfen yardım eder misiniz ? )

dostum eğer sorunu çözmediysen plc ile bir röle çektir sonra 2 adaet dimmer al eline dimmerlerin fazını röleden geçir
dimleri ayarla istediğin hıza sonra plc den röle cektir motoru istediğin hızda çalıstırırsın 30 watt ufak gibi güçtür..

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri