37kW Pompa - Termik attiriyor

synyalsal

Üye
Chiller - kapali cevrim - su dongusu icin kullandigimiz 5 adet 37kw pompanin 2 tanesi, yildizdan ucgene gecerken termik attiriyor. Termikte kivilcimi gorebiliyorum.

Pompalari yildiz-ucgen suruyoruz. kablo 2x(5x25)...pano ile pompalar arasi yaklasik 15 metre...yildizdan ucgene gecis suresi 6sn.

Pompalarin tamami ayni sekilde bagli. Panodan pompalara giden kablolari klemensten cikariyorum, kablolar ayrikken start veriyorum, normal calisiyor, panoda problem yok. besleme kablolarini olcuyorum, kisa devremi var acaba diye, hersey normal.

pompanin onu kapalimidir, tikali olabilirmi acaba diye actik, orasida normal.

Desteginize, tecrubelerinize ihtiyacim var........

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
pardon o bilgiyi yazmayi unuttum:

- sargilari ohm metre ile kontrol ettim, sargilar normal
- ayrica sargilar ile govde arasinda da kacak yok.

motor sargi cikislari yerleri standarttan farkli olmayabilir bu sebepten motor iki faza kalip termik attirabilir,olcu aletiyle kontrol etmenizde fayda var.

motor sargi cikislari yerleri standarttan farkli olmayabilir bu sebepten motor iki faza kalip termik attirabilir,olcu aletiyle kontrol etmenizde fayda var.
pardon o bilgiyi yazmayi unuttum:

- sargilari ohm metre ile kontrol ettim, sargilar normal
- ayrica sargilar ile govde arasinda da kacak yok.​

37 kw motorun sargılarını normal ohm mjetre ile saglıkl ölçemezsınızki..Meger ile ancak ölçersınız. veya rotoru söküp, düşük gerılımle 42 volt gıbı her faza ayrı ayrı enerji verın (42 volt trafonuz güçlü olmalı) her fazın akımını ayrı ayrı ölçün farklı8lık varsa sargılarını arızladır.
Ayrıca, pompa önunde vananın kapalı olması daha az akımla yol almasına yardım eder. Birdfe vanayı kapatarak deneyiniz..

zaman rolesi kontaklarını kontaktör ve termik kontrollarını yapmanı tavsiye ederim. slm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri