3D (3 Boyutlu) Yazıcı

Son düzenleme:
Çin'den sipariş ettiğim 250 mW lazer geldi, sorunsuz çalışıyor, bilgi vermek istedim.

http://www.aliexpress.com/store/pro...hting-fast-focusable/1824656_32612766944.html

405 nm istiyordum, fiyatı da (26$ + kargo) uygun gelince fazla araştırmadan aldım.
Ahşapda denedim yakması hızlı geldi. Gravür için makinaya bağlandığında ne kadar yeterli olur bilemiyorum. Gravür için 2-3 wattlık lazer modüller kullanıldığına bakılırsa, bunun hızının yavaş kalma olasılığı yüksek.

Henüz araştırmadım ama 3D yazıcıya (Arduino Mega + Ramps) bağlayıp gravür makinası olarak kullanma şansı olmayabilir. Arduino Uno + CNC Shield ve GRBL kullanarak yapılabiliyor, araştırıp öğrenmem gerekecek.

yusuf hayirli olsun gule gule kullan bende yakin zamanda ahsap yakmak icin lazer kiti alicam bende fazla arastiramadim ama en dusuk 2500 mw almayi dusunuyorum birde koruyucu gozluk temin etmeni siddetle tavsiye ederim ciplak gozle isina bakmak cok sakincali

merhaba, sipariş ürün alıyor musunuz?

Asus zenfone 6

merhaba, sipariş ürün alıyor musunuz?

Sorunuzu anlayamadım.

Eğer ticari olarak yapıp yapmadığımı soruyorsanız uğraşım hobi amaçlı.
Burada yazmamın nedeni benden sonra 3D yazıcı yapacakların bilinmezliklerini azaltarak daha kolay yapmalarına yardımcı olabilmek.

Son düzenleme:
@Yusuf&CNC hocam sizinle aynı elektronik kiti aldım marlin yüklediğimde bu hatayı alıyorum Bu acaba karta diğer bileşenler bağlı olmasığındanmı yoksa kodlarda bi yanlışlık olduğundanmıdır. Rica etsem sizin configiration.h dosyasını paylaşmanız mümkünmü

Güle güle kullanın.

Termistörler bağlı olmayınca hata veriyor. Nedeni sıcaklığın kritik bir bilgi olması olabilir.
Diğerlerinin bağlı olup olmadığını ise kontrol etmiyor.

Hoca denilmesi güzel ama sadece yurt dışındakilerin yıllardır yaptıklarının benzerini yaptım.
Hoca olabilmek için çok fırın öğrenmem gerekir.

Dosyayı yükleyemedim, nasıl yapılacağını biliyorsanız yüklerim.

"Aşağıdaki Hata Oluştu
Yüklenilen dosya izin verilen bir dosya uzantısına sahip değil.
Configuration.h"

Son düzenleme:
Mütevazi insan +++++1

Dosya uzantısını txt olarak değiştirip yükleyebilirsiniz configiration.txt şeklinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…