400m2 alan aydınlatma

hidayet48

Üye
iyi günler
400m2 lik bir alanı aydınlatıcam
50 şer vatlık spotlardan 7li 6 sıra yaptım yani toplam 42 tane spot kullandım birinci sorum bu aydınlatma uygunmu
2. sorum ise bu spotları nasıl bir anahtarlama sistemiyle yakmam daha doğru olur...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu tür aydınlatmanın zamanı geçti.ışık akısı uygun görünsede dezavantajı vardır.yani elektrik sarfiyatı fazladır ve helojen lambaların ömürleri kısadır v.s önerim ise ortalama 1.5 mt aralıklarla 15 w tasarruflu lamba kullan.kablo kanalıyla tavana işle.45 ad tassr.lamba kullan yeterli 5 er mt aralıklı olsun.sonuç şahane olur.aydınlatma güzel tasarruf güzel olur.saygılarımla

Benim tavsiyem enerji tasaruflu ampulleri kullanmanız yerine, Balastı lambadan ayrı, Aydınlatma armatürleri kullanmak. Uzun vadede hem daha fazla enerji tasarrufu hemde lamba ömürleri daha uzun süre olacaktır.

ihtiyacınızı EAE Aydınlatma - Aydınlatma, Led, Armatür üzerinden proje grubuna iletirseniz, ücretsiz olarak proje desteği sağlayabilirler.

keyifli günler

Ercan ÇINAR

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Geri