400V DC için transformatör

Selamlar,
Şebeke geriliminden aldığım AC gerilimle 400Vdc güç kaynağı yapacağım. DC olarak çekeceğim akım max 5mA. bu iş için piyasada kolay bulunabilecek tipte bir transformatör önerirmisiniz? çok farklı tipte trafolar var ve tam aradığım değerlerde bulamadım. küçük boyutlu olması makbüldür

şimdiden teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

piyasada giriş 380/220volt trafo yu ters kullanacaksın.380 volt çıkışa dc devresi koy işlem tamam.

Trafoya gerek yok sebekeden direkt alinabilir.

Gerilim katlayıcı devreler vardı elektronikte. 220 AC'yi atıyorum 10V DC'ye çevirsen bile gerilim katlayıcı devre kullanarak 400V DC elde edebilirsin. Zaten ihtiyacın olan akım değeri de çok düşükmüş. Zor olmaz tahminimce.

Risk oluşturmayacak bir durum ise trafosuz ve gerilim katlayıcıyla.. Ama illa trafo derse o başka.

380 volt doğrultulup filtre kondansatörü bağlanırsa DC. 500 volt,220 volt doğrultulup filtre yapılırsa 315 V. DC. elde edilir.DC. 400 volt için 270 ,280 volt AC. gerilimi olan bir trafo kullanmak uygun olabilir.Kolay gelsin.

cevaplar için teşekkür ederim. güç kaynağını float çıkışlı düşünüyorum o yüzden izolasyon için trafo şart. 220V:380V trafo bulamamıştım ama ters bağlanabileceğini düşünemedim. bu işimi görür ama kaliteli olanlar biraz pahalı. akım ihtiyacım da düşük daha ucuz yollu bir çözüm olabilir mi? daha düşük trafo ve gerilim katlayıcı için nasıl bir trafo önerirsniz ve sağlıklı çalışır mı? piyasada bulabileceğim parça numarası da verirseniz sevinirim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…