50 volt dc ile beslenen 150 watt amfi devresi

sn alpernbugra şarj dinamosu daha mantıklı daha önce aklıma geldi ama es geçmiştim, bunu uyguladıktan sonra 15 volt'a sabitleyip cam motorlarını beslemkti ikici nedenim aracım kartal camlara elimle yardım etmen olmuyo 15 volt'la çok iyi çalışıyor,
serhat arkadaşada çok teşekkür ederim o konuda hemfikiriz,düşündüğüm bir taktik daha var 3 adet 12v 3 yada 5 ah aküyü bir arya sandık içine yerleştirip seri bağlayıp ancak 4.12volt'u araç üzerinden tamamlayıp 48 volt elde edbilirim araç çalışırken değil tabii,
diğer aklıma gelende silindir tipi batarya düzeneği yapmak.
sn:alpernbugra bu arada ben sadece elektrikciyim onuda ortalama iki ay sonra tamamen bırakıyorum, bıçağın ucu kemiğe değilde sinirlere dayandı bende:).yinede bu forum stesinde gezinmeye devam ederim burası benim için aile gibi oldu

15 Voltla iyi çalışır ama sadece cam motorunu beslemeniz lazım aküye 15 Volt fazla gelir. Seri aküyle zor olur, en iyisi tda1562q entegresi yapması kolay her yerde baskı devresi var.

Saygılar...

sn alpernbugra şarj dinamosu daha mantıklı daha önce aklıma geldi ama es geçmiştim, bunu uyguladıktan sonra 15 volt'a sabitleyip cam motorlarını beslemkti ikici nedenim aracım kartal camlara elimle yardım etmen olmuyo 15 volt'la çok iyi çalışıyor,
serhat arkadaşada çok teşekkür ederim o konuda hemfikiriz,düşündüğüm bir taktik daha var 3 adet 12v 3 yada 5 ah aküyü bir arya sandık içine yerleştirip seri bağlayıp ancak 4.12volt'u araç üzerinden tamamlayıp 48 volt elde edbilirim araç çalışırken değil tabii,
diğer aklıma gelende silindir tipi batarya düzeneği yapmak.
sn:alpernbugra bu arada ben sadece elektrikciyim onuda ortalama iki ay sonra tamamen bırakıyorum, bıçağın ucu kemiğe değilde sinirlere dayandı bende:).yinede bu forum stesinde gezinmeye devam ederim burası benim için aile gibi oldu

Arabam muayeneye girmeden önce cam motoruna sanayideki oto elektrikçi ustalarına baktırdım.Önce sağ taraftaki cam motoru değişecek,meğişecek dediler,sonra camın kayıp gittiği yerlere bolca da s
prey sıkıldı,şu anda motor dururken 12 voltta bile takılmadan rahat inip kalkıyor sn. saftilki,bu sprey olayını size tavsiye ederim.Çünkü sağ cam motor 3000-3500 devirde,akü 14.2 voltta iken bile elimle çekip bastırınca yerine ancak oturup çıkıyordu,çok şükür şimdi çok da rahatladı,eski haline döndü.Benim otomatik sağ camımın son durumu da böyledir,darısı başınıza diyelim.:)

Amfi konusuna gelince,tüm arkadaşlara da tamamıyle sonuna kadar katılıyorum,2*50 volt simetrik ( + - ) besleme için mutlaka tamirci Hasan'ın ei33,ferrit nüveli,trafolu smps devresini yapmak şart gibi görünüyor.1562 q tda serisinin simetri beslemesiz ve 12 volt dc. ile çalışan yüksek güç çıkışlı (70 watt.) bir amfi entegresidir.Sizin istediğiniz bu gücün (150 watt.) yaklaşık olarak yarı güçlüsüdür,bu değer kararınızı çok etkilemezse ben de bunu seçin derim.Sn.aly123'in söylediği gibi önce voltajı inverterle yükseltmek,sonra da tekrardan düşürmek dünyanın kaybedilen bir güç kaybı da demektir,bunu da kabul edip göz önünde tutmak şarttır.Ama bu son kararda yine de siz bilirsiniz tabiki,karar sizindir çünkü.Kolay gelsin.Saygılarımla.

galiba ben maymun iştalılık yapıyom elimdeki devreyi evet satın aldım çok güçlü olsun istedim inşaatta 220 ile besliyorum trafo ve doğrultmaç var. evet inverterde bir çözüm ama öte yandan dediğiz gibi kayıplar söz konusu,
dediğniz gibi yeni bir tda kullanmak en iyisi, dha önce düşük güçte bir sistemim vardı ister 12 volt ile çalıştır ister 220 ile otomatik sistemdi çakışma yoktu sırf güç için bu devreyi aldım.ben yine silindir tipi batarya düzneğini tamalamaktan yanayım 23volt'a kadar ulaştım 20 adet daha alırım hallolur.

cam motorlarına gelince sprey sıktılar olmadı ftilleri yağladılar 1 hafta sonra yine aynı bir ara şarj dinamosu arıza vermişti 15 volt veriyordu o zaman sıfır araçlardaki gibi on numara çalışıyordu bende öle çalısın diyorum sadece cam motorlarına 15 volt vermek.

ilgilenen yardımcı olan arkadaşlar ayrı ayrı herkese çook teşekkürler

ilgilenen cvp yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim, devre tasarımcı bir arkadaşla tanışdım dediğiniz tda entegre devresini yapacak orjinal bir tasarımla aux mic ve oto teyp'le cep tel ile paralel çalışabilecek şekilde hazırlayacak. camlara da ütü spray deneyeceğim bakalım. hepinize kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,216
Kullanıcılar
451,582
Son üye
irem polat

Yeni konular

Geri