5300 e çamaşır makinası

merhaba arçelik 5300 e ç makinam proğramı herhangi bi fonksiyona kursamda 5 saniye kadar motor yüksek devirde dönüp ikaz alarmı verp duruyor.
motor soketini çıkarttım su pompası normal çalışma öncesi 10 saniye kadar çalışıp ventil devreye girip su alma işlemi yaptı motor kartı rölesi normal çalışıyor motor soketini takınca yine motor yüksek devir dönüp ikaz veriyor.biraz uzun oldukusura bakmayın tam açıklamaya çalıştım şimdiden teşekkür ederim

Motor kontrol kartı , Irf 740 hatası ! sogutucuya baglı ırf mosfet ti degiştirin,kısa devre!

ali usta verdiğin bilgi için teşekkürler dediğin gibi ırf 740 mosfeti değiştirdim makina normale gelditekrar teşekkür ederim saygılar

merhaba elimde arçelik 3300 ç makinası proğram ciazı var ciazın motoru çalışıyor ventil aç komutu resistans komutu su boşalt komutları çalışıyor fakat yıkama motoru devreye girmiyor arızası ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler

merhaba elimde arçelik 3300 ç makinası proğram ciazı var ciazın motoru çalışıyor ventil aç komutu resistans komutu su boşalt komutları çalışıyor fakat yıkama motoru devreye girmiyor arızası ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler

3.9 kohm taş direnç hatası
Turuncu renkli iki tane var ikisinide degiştirin makinanız çalışacaktır.

hocam 3.9 taş dirençleri değiştirdim yine aynı çıkan direnç değerleride 3.9 geliyor başka neden olabilir acaba . sogutucudaki transistöre kısa devre yapınca sıkma devrinde motor çalışıyor. şimdiden teşekkürler.

tda 1085 c entegresi veya tako direnci hasarlı olabilir

teşekkürler kontrol edicem

ali usta verdiğin bilgi için teşekkürler dediğin gibi ırf 740 mosfeti değiştirdim makina normale gelditekrar teşekkür ederim saygılar

arkadaşlar acil bir sorum olacak aynı sorunu bende yaşadım ve mosfeti değiştirdim sorun düzeldi ancak birkaç gün sora yine aynı sorun tekrarladı muhtemel sebep ne olabilir acaba??

arkadaşlar acil bir sorum olacak aynı sorunu bende yaşadım ve mosfeti değiştirdim sorun düzeldi ancak birkaç gün sora yine aynı sorun tekrarladı muhtemel sebep ne olabilir acaba??

Motor, mosfetin tetikleme gücünden fazla akım çekiyor.Mosfeti degiştirin ,motor kömürlerini ve kazanda sıkışma varmı, motoru zorlayan etkenler varmı araştırın.

Forum istatistikleri

Konular
129,528
Kullanıcılar
452,114
Son üye
azman1962

Yeni konular

Geri