5MP Kayıt Cihazı ve Kameralara, 2MP kamera eklemesi yapılır mı?

eg289

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Elimde UNV markanın 5MPlik 8Kanal Kayıt Cihazı var. Kameralarda; 4 kamera UNV 5MP.
Şimdi ekleme yapmak istiyorum. Mevcut 5MPlık Kayıt Cihazı ve kamera sistemine 2MP kamera eklesem bir sorunla karşılaşır miyim? Bütçeden dolayı 5MP kameraları tercih edemiyorum.

Merhaba arkadaşlar.
Elimde UNV markanın 5MPlik 8Kanal Kayıt Cihazı var. Kameralarda; 4 kamera UNV 5MP.
Şimdi ekleme yapmak istiyorum. Mevcut 5MPlık Kayıt Cihazı ve kamera sistemine 2MP kamera eklesem bir sorunla karşılaşır miyim? Bütçeden dolayı 5MP kameraları tercih edemiyorum.
Bir problem olmaz bağlayabilirsiniz

güzel insan, şimdi kamera kameradır diyeceğim, bana doktor bu ne diyeceksin. cihaz olarak kamerayı kabuk farzet ve 12 volt ile çalışıyor. ama iç özelliği 5mp, 4mp, 2 mp olur ama fark etmez. 12 volt ile çalışmaya devam eder. sıkıntı sadece izlediğin/kaydettiğin görüntü kalitesidir. görüntü kalitesi sıkıntı olmayacaksa bağla gitsin. sıkıntı yok.

güzel insan, şimdi kamera kameradır diyeceğim, bana doktor bu ne diyeceksin. cihaz olarak kamerayı kabuk farzet ve 12 volt ile çalışıyor. ama iç özelliği 5mp, 4mp, 2 mp olur ama fark etmez. 12 volt ile çalışmaya devam eder. sıkıntı sadece izlediğin/kaydettiğin görüntü kalitesidir. görüntü kalitesi sıkıntı olmayacaksa bağla gitsin. sıkıntı yok.
Hocam teşekkür ederim.
Şuan güncel sistemim; Kayıt cihazım Neutron 5MP, kameralarım ise UNV 5MP.
Şuan 5MP'lık kayıt yapıyor ve görüntüden oldukça memnunum.

Elimde Dahua Hac 2MP kameralar mevcut. Bunları da sisteme ekleyeceğim. Bunları ekledikten sonra; 5MP'lik kameralarımda görüntülü kaybı olacak mı? Veya 2MP'lik kameralarda oldukça kötü bir görüntü olacak mı?

Benim için 5MP kameralarım 5 MP çözünürlüğünde,
2MPlik kameralarım 2MP çözünürlüğünde kayıt alsın yeter.

Hocam teşekkür ederim.

Elimde Dahua Hac 2MP kameralar mevcut. Bunları da sisteme ekleyeceğim. Bunları ekledikten sonra; 5MP'lik kameralarımda görüntülü kaybı olacak mı? Veya 2MP'lik kameralarda oldukça kötü bir görüntü olacak mı?

güzel insan,
1- hoca değilim, lütfen imzamı oku
2- hani bir laf vardır "ne kaa köfte, o kaa ekmek" senin dvr cihazın isterse full hd kalitesinde kayıt yapsın, kameran ne veriyorsa onu kaydeder ve sen onu izlersin. iyi ve kötü göreceli kavramlardır, kriter neye göre olmalı.
3- cihazının kabul ettiğinin sınırları hd iken 2 mp veri geliyorsa onu kaydeder ve o cihazdan da hd kalitede bir görüntü izleyemezsin. köfte - ekmek olayı. kaydetmem demez, göstermem de demez, ne alırsa onu verir. haa bu arda unutma senin neutron 5 mp hd kamera da eklesen sana yine 5mp kalitesinde görüntü verir. kötü veya iyi görüntü kalitesi işte burada ortaya çıkar. yani dediğim gibi köfte/ ekmek olayı.

Hocam teşekkür ederim.

5mp kamerada ancak canlı izlemede nispeten daha net görüntü izleyebilirsin. Cihazın modeline, kalitesine, algoritmasına göre kayıt yapar. Birçok normal seviyedeki, H264, H265 veya H265+ sıkıştırmalı cihazlarda 1080N çözünürlükte sıkıştırmalı kayıt yaparlar.

Alıntı;
AHD DVR'lerde 1080N çözünürlük nedir? 1080N, 1080p'nin yarısı çözünürlüğüdür, bu 960×1080'dir. AHD DVR destekler 1080N çözünürlük 2 megapiksel (1080p) AHD kameralar ile bağlanabilir.

https://www.cemreguvenlik.com/sikca...cihazlarin-da-1080p-ile-1080n-arasindaki-fark

Son düzenleme:
5mp kamerada ancak canlı izlemede nispeten daha net görüntü izleyebilirsin. Cihazın modeline, kalitesine, algoritmasına göre kayıt yapar. Birçok normal seviyedeki, H264, H265 veya H265+ sıkıştırmalı cihazlarda 1080N çözünürlükte sıkıştırmalı kayıt yaparlar.

Alıntı;

https://www.cemreguvenlik.com/sikca...cihazlarin-da-1080p-ile-1080n-arasindaki-fark
Özelliklerde 5MP Kayıt ettiği yazıyor.
Sıkıştırma türü H265+
Cihaz modeli;

Neutron XVR301-08G H265 8 Kanal 5MP 1080P AHD IP XVR Hibrit Kayıt Cihazı​

4MP Lite@15fps
1080P Lite@15fps
1080P@15fps
720P@30fps

İzlerken 5MP kamera ile daha net canlı görüntü izlersiniz fakat kayıtta en fazla 1080P kayıt eder. Canlı izleme netliği ile kayıtlı görüntü netliğini karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca 1080P kayıt özelliği cihaz ayarlarında seçilmemiş, daha düşük çözünürlük seçilmiş olabilir, buna dikkat edilmeli!

Forum istatistikleri

Konular
129,447
Kullanıcılar
452,006
Son üye
Burakco

Yeni konular

Geri