6 eksen usb kontrol kartı

turgut94

Üye
Bu kartı aldım.baya güzel bir kart akz 250 yi aratmayacak bir kart.denemeler yaptım fena degil.fiyat olarak da akz ye göre daha ucuz.
HTB1JldZkbYI8KJjy0Faq6zAiVXa8.jpg

Üstadım bilgi için teşekkürler. Benim merak ettiğim şey bu kartların mach3 le çalışıp çalışamayacağı. Tabi ki çalışır diyorlar. Asıl soru ne kadar stabil çalışıyor?

Mach3 uyumlu baya güzel çalışıyor. Test ettim .ama daha router Baglamadim
. . .

kartın hayırlı ugurlu olsun @turgut94 , bende nmotion diye bi kart almıstım gayet güzel ve hosuma gitmişti gel görki z eksen probe sıfırlama scripti ekleyip kullanmak istediğimde aşağı dogru f5 ile ilerle ve probu sıfırla dediğimde z ekseni f5 yerine f400 ile ilerliyordu... halada öyle bir türlü çözemedim olayı... kendi kartında z probe olayını denemeni tavsiye ederim; ayrıca hall sensör kullanarak index probu da yaptım spindle ın gerçek dönüş devrini (rpm) ve programla verilen devri görebilmek için ama bnm nmotion kart hall sensörden gelen puls ları sayamadı mach3 de ve bu beni inanılmaz derecede sıktı... kartı aldığım adamları rezil ettim youtube da sakın almayın para tuzağı dedim... kendi kartında bu bahsettiğim şeyleri denemeni tavsiye ederim... 5 dolarlık kontrol kartı hatalıda olsa rpm değerleri gösteriyordu ama nmotion sıfır ....

merhaba bir tanıdığımda 50*1,5mt bir makine yapma çalışmalarına girdi fakat kontrol kartı konusunda takıldık kaldık cihazda 3 eksenin dışında bir de ayna bağlamak istiyor bununu için güzel sorun çıkarmayacak bir kart arıyoruz bu konuda yardımcı olursanız tecrübelerinize dayanarak çok memnun olurum

merhaba bir tanıdığımda 50*1,5mt bir makine yapma çalışmalarına girdi fakat kontrol kartı konusunda takıldık kaldık cihazda 3 eksenin dışında bir de ayna bağlamak istiyor bununu için güzel sorun çıkarmayacak bir kart arıyoruz bu konuda yardımcı olursanız tecrübelerinize dayanarak çok memnun olurum

router için akz olabilir,, ayna takacam diyorsanız yanında c6 diye bişey var step motoru divizör olarak sürekli çalıştırıyor devir kontrollu bişe... 30 dolar gibi fiyatı var sanırım...

router için akz olabilir,, ayna takacam diyorsanız yanında c6 diye bişey var step motoru divizör olarak sürekli çalıştırıyor devir kontrollu bişe... 30 dolar gibi fiyatı var sanırım...
divizör olarak değil de aynayı da bir eksen olarak kullanacak
akz250 ye alternatif sorun çıkarmayacak kaliteli bir kart var mıdır önerebileceğiniz usb yada ethernet olarak

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri