ABB nin ACS55-01-023A-4 sürücünün devir sorunu

Ambitious

Üye
5.5 kW , 2810 rpm , 10A lik motorun devrini artırmak istiyorum.102 ve 139 ncü parametreler 2983 ayarlı.Neyse.Bunun devrini rpm den veya frekanstan ayarlamayı nasıl yapacağım.İnternetten kitabını budum ama parametreleri yok.İlgilenenlere teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Benim bulduğum acs55 kullanma kılavuzuna göre üzerinde bir tane potansiyometre var.Oradan frekans artıtrımı yapılıyor.O kullanma kılavuzunu olduğu linki ekliyorum belki yanlış sürücüdür tam emin olamadım.Çünkü benim bulduğum sürücüde ekran ve parametrelerinden çok dip swtichler ve potlar var.

Sürücü Dökümanları
ABB Component Drives - Machinery Drives (Low Voltage AC Drives)

İyide siemensin kataloklarında o kadar güzel anlatmışlarki , tüm parametreleri açık açık anlatmışlar.Bu ABB yi sevmedim

Bu ürün çok basit kullanımlar için olduğundan fazla üstünde durulmamış kendi kanitimce.Ama acs350'nini kullanım kitapçığına bakın orada da her nokta en ince ayrıntısına kadar verilmiştir.

Forum istatistikleri

Konular
129,183
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri