acer life sürme kapı motoru hakkında

keremceken

Üye
arkadaşlar demirciyim ve bir sürme kapı montajını yaptım birde motor istediler acer life sürme kapı motoru aldım kablo bağlantılarını yapamadım ustalarımızdan yardım bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kapı motorlarında genelde 3 renk kablo oluyor
mavi ortak uç yani faz öbür renklerde sag sol uçları(iki kablonun birine nötür yada faz vermeniz durumunda motor yönü degişiyor)
ama şunuda unutmayalım motor artı kumanda panosu beraber olması lazım
inş. yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin

hocam hangi kabloyu nereye bağlıyacağım mesela emniyet fotoselini ,ayarı vb.

bu makinanın kullanma kılavuzunu verdigim linkten indirebilirsin
içerisinde mekanik baglantı şeması ve kablo baglantı şeması mevcut ama dili türkçe diil
elektrik işinden anlamıyorsan baglantı şemasını çözmen zor gibi
ama benim elimden gelen ancak bu kadar saygılar
(linkten indiremezsen bende dosya mevcut sorun yaşarsan özelden mesaj çek)

Ekli dosyalar

• kullanma_k__305_lavuzu.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 145
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn. keremceken Usta anladığıma göre bu makina müşterinizin seçimi ama, Kim bilir kaç paradır. Biz Kendimiz yaptık bu işi; Bir Sürgülü kapı altına dişli yerleştirdik, Redüktörlü bir motor, iki tane sınır anahtarı (Swich yada sensör), bir tane emniyet sensörü (kapı birşeyi sıkıştırmasındiye) ve basit bir kumanda panosu, haa bir de oto uzaktan kumandası bağladım. Hem butonla hem uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabiliyor. Maliyeti en kötü ihtimalle senin makinanın yarısıdır.

Son düzenleme:
Ertek68 kullandığın motor 1fazlı mı 3 fazlımı? Birde kramer dişliyi nerden temin ettin? Bilgi verirsen sevinirim....

sy fakir motorun trifaze yada monofaze olması gücünü yüke uygun alırsan problem yaratmaz
kremayer dişli ve pinyonlarına rulman dan ulaşabilirsin ...selamlar

Demirci ustam hala kurulumu yapamadıysan yardımcı olayım...

Forum istatistikleri

Konular
128,769
Kullanıcılar
450,838
Son üye
caglar48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri