Aeg L87405 kazan değişimi

sckrgl

Üye
Arkadaşlar merhaba
Aeg Lavomat 87405 kazan rulmanlari aşırı ses yapıyor. Kazan kesilip değişim yapılırsa sağlıklı oluyor mu ? Yada Komple kazan değişim mi gerekli ?

Sabır ve dikkat isteyen iştir.
Kazan düzgün kesilmeli,
Üç ayak miline çekiçle vurulmamalı;vurulacak ise vida takıp vurulmalı. (yuvası yamulursa vida girmez)
Sökülmüşken amortisör ve rezistans da yenilenmeli.
Rulmanları düzgün çakılmalı.Bam güm vurup bilya izolatörüne verilen zarar kısa sürede tekrar sese sebep veriyor.
Mutlaka rulman ve keçeye gres sürülmeli, yoksa ötme sesi geliyor.
Prosestat hava boşluğu düzgün olmalı, silikon çekilmezse makine sürekli su alır.
İşlemler bittikten sonra Pu bazlı silikon ile birleştirme yapıp vidalanmalı. (Akıllı vida önermiyorum)
Kasnak düzgün vidalanmalı ve balans yapmamalı.
Ehil değilseniz teknik servisten yardım isteyin, yoksa sıkıntı yaşarsınız.
Selametle

Son düzenleme:
Sabır ve dikkat isteyen iştir.
Kazan düzgün kesilmeli,
Üç ayak miline çekiçle vurulmamalı;vurulacak ise vida takıp vurulmalı. (yuvası yamulursa vida girmez)
Sökülmüşken amortisör ve rezistans da yenilenmeli.
Rulmanları düzgün çakılmalı.Bam güm vurup bilya izolatörüne verilen zarar kısa sürede tekrar sese sebep veriyor.
Mutlaka rulman ve keçeye gres sürülmeli, yoksa ötme sesi geliyor.
Prosestat hava boşluğu düzgün olmalı, silikon çekilmezse makine sürekli su alır.
İşlemler bittikten sonra Pu bazlı silikon ile birleştirme yapıp vidalanmalı. (Akıllı vida önermiyorum)
Kasnak düzgün vidalanmalı ve balans yapmamalı.
Ehil değilseniz teknik servisten yardım isteyin, yoksa sıkıntı yaşarsınız.
Selametle
Keşke ülkede herkes böyle profesyonel çalışsa ancak bir çok tamirci tecrübem bam bam bam.
Bir şekilde sorun çıkmıyor :)
Ustadım beni yanlış anlamazsanız. Rezistans iyi durumdaysa kirecinden arındırılarak kullanılır, gittiği yere kadar. Eski makinelerin rezistansları bir enteresan. Geçen bir tanesini patlatmak için 1 saat kuru çalıştırdım. Kıpkırmızı oldu ancak patlamadı...
Rulmanlar dediğiniz gibi düzgün çakılmalı.
Müsadenizle bir kaç şey eklemek isterim.

Evde yapacağınızı düşünmüyorum. Dolayısıyla plastik kaynak makinesine geçmiş bir tamirci bulmanızı öneririm ve makinenin başında durarak kesilme işlemi sonrasında kazanı, ya parasını verir temizletirim ya da kendim temizlerim.
Düzgün işçilik ile 2-5 yıl daha kullanılır, kötü işçilik ile ömrü maalesef 6 ay.
Vereceğiniz para ile göre değişmekle beraber en az 4000tl. Fiyatları 3000-6000 tl aralığında şu anda. Kendiniz yapmaya kalkarsanız ustamın da dediği gibi silikon ve vida ile yapılır size maliyeti en fazla 700tl olur.
İşlem bu. Kaynağı da yapan benim.

Sevgili dede; yazdıklarına tamamen katılıyorum.Bu videonu izlemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
129,290
Kullanıcılar
451,725
Son üye
UMUT.0151

Yeni konular

Geri