AEG Lavamat yerinde durmuyor.

Söz konusu boşluk rulmanlardaki c3 boşluğu olarak verilen boşlukta olabilir. çalışma esnasında rulman ısındıkça boşluk azalacaktır dolayısıyla sarsıntının da azalması muhtemel olmalıdır.

makinenin rulman ve keçeleri yeniyse, Amartisörlerinide orjinal yeni parça değiştirdim diyorsunuz.

keçenin oturduğu sarı yıpranmış olsa makine rulmanların olduğu yere su alır ki bu rulmanları bozar ve yıkama esnasında bile ses gelmesine neden olur.

benim anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla gördüğüm problem tanburun milinde olabilir. mil hafif eğrilmiştir dolayısıyla balans yapıyor ve makine yürüyordur. anlamanın yolu boştayken çalıştırıp denemek, su kaçağı olup olmadığını denetlemek. yükteki kadar olmasa da yinede sarsıntılı çalışıyorsa tanburu bi tornacıya götürüp mili ve balansını kontrol ettirmeni öneririm. maliyeti fazla değildir.
saygılar...

Söz konusu boşluk rulmanlardaki c3 boşluğu olarak verilen boşlukta olabilir. çalışma esnasında rulman ısındıkça boşluk azalacaktır dolayısıyla sarsıntının da azalması muhtemel olmalıdır.

makinenin rulman ve keçeleri yeniyse, Amartisörlerinide orjinal yeni parça değiştirdim diyorsunuz.

keçenin oturduğu sarı yıpranmış olsa makine rulmanların olduğu yere su alır ki bu rulmanları bozar ve yıkama esnasında bile ses gelmesine neden olur.

benim anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla gördüğüm problem tanburun milinde olabilir. mil hafif eğrilmiştir dolayısıyla balans yapıyor ve makine yürüyordur. anlamanın yolu boştayken çalıştırıp denemek, su kaçağı olup olmadığını denetlemek. yükteki kadar olmasa da yinede sarsıntılı çalışıyorsa tanburu bi tornacıya götürüp mili ve balansını kontrol ettirmeni öneririm. maliyeti fazla değildir.
saygılar...
merhabalar makinada sadece orjinal amartisör değişikliği yaptım boşta kısa programa açtığım zaman makina sıkma falan gayet iyi çalışıyor ama içerisine çamaşır atığım zaman boşalta işleminden sonra sıkmaya geçtiğinde sağa sola şidetli bir biçimde vuruyor keçe ve rulman görsele gayet iyi gibi duruyor içersinden tamburu ileri geri yaptığım zaman az boşluk var yine aynı işlemi yukarı aşağa yaptım zaman çok az boşluk var

kazan rulmanlarını ve kecesini degiştirin

AEG-elertrolüx kece yan sanayi bulabilirsin ,servisten alman en doğrusu.

arkadaşım bu makinaların tamamında var o boşluk.tamburu 3-5 mm kazan içerisinde ileri geri gelir.bu makinanın kendi özelliğidir.sakın tambur üzerinde oynama filan yapma.(bu özelliği bilmiyen bi tamirci makinanın tamburunu mahvetmişti.müşterim iyi fiyata tamburu değiştirtmek zorunda kalmıştı bana]daha öncede yazdım sana ayak takozlarını kontrol et diye,eğer kontrol ettiysen cihazın takometresini kontrol et,eğer sağlamsa program şalterinin üzerinde hız kontrolunu sağlayan entegrelerde bir sorun olabilir.anormal bir kalkış yapıyormu.

saygılar aeg-electrolux-zanussı yetkili servisi

tamam usta öyle yapayım çok sağolun

İlk yapmanız gereken şey aşagıdaki SERVİS ONARIM TALİMATLARINI iyice okuyup cıhazınızı teste tabii tutmanız .Ekranda size yol gösterecek arıza veya uyarı kotları çıkacaktır .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachment.php?attachmentid=6366&d=1238927703

Servisde gelse aynı işlemleri yapmak zorunda.
Makinanızda muhtemel hata çamaşırın dengeli biçimde dagıtılamaması makinanızı kurmuş oldugunuz yerden farklı bir ortamda da deneyiniz .
Aşırı deterjan ,köpük yapacagından (su bosaltma aşamasında belli olur) benzer hatalarada sebiyet verebilir önerebilecegimiz su tahliye hortumlarının pompanın ve filitrenin sökülüp temizlenmesi ,pompada Manyetik alan deformasyonu veya burç sıkışmasının olup olmadıgı kontrol edilmesi

arkadaşım bu makinaların tamamında var o boşluk.tamburu 3-5 mm kazan içerisinde ileri geri gelir.bu makinanın kendi özelliğidir.sakın tambur üzerinde oynama filan yapma.(bu özelliği bilmiyen bi tamirci makinanın tamburunu mahvetmişti.müşterim iyi fiyata tamburu değiştirtmek zorunda kalmıştı bana]daha öncede yazdım sana ayak takozlarını kontrol et diye,eğer kontrol ettiysen cihazın takometresini kontrol et,eğer sağlamsa program şalterinin üzerinde hız kontrolunu sağlayan entegrelerde bir sorun olabilir.anormal bir kalkış yapıyormu.

saygılar aeg-electrolux-zanussı yetkili servisi

merhabalar evet biz tambur üzerindeki milin aşınma nedeniyle olduğunu zanetmiştik va işyerimde mile rulmanların sıkı sıkı geçmesi için argon kaynağı ile boşluğu duldurmuştuk ve tornacımızda rulmanların sıkı sıkı sıkı girmesi için ince bi talaş almıştım yerine çaktım makinayı topladım ve arıza aynen devam ediyor mili aynen eski haline getirebilirim 0 balanslla bu dediğiniz takometre demişiniz o hangi kısımda oluyor takometrik jeneratör denilen bi kısım var motor üzerinde o mu kontrol etiğimde yuvasından çıkıkmış tı biraz yerine oturtum motor sargıları tamam ohm ölçtüm herhangi bi problem yok buarada makina çalışıyor boşaltım işleminden sonra sıkmaya geçtiğinde sağa solaşidetli bir biçimde vuruyorşidetli bir biçimde vuruyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,888
Kullanıcılar
451,032
Son üye
ercango

Yeni konular

Geri