Airbrush için buzdolabı kompresörü bozuldu

Kayhan80

Üye
Merhaba benim Buzdolabı Kompresör bozuldu Airbrush için kullanıyorum belli bir ısıyı aldıktan sonra birdaha açılmıyor ta soğuyana kadar. Isıyı ölçme yeri mi bozuldu ki anlayan varmı? 8 Bar da kapanıyor 4 de açılıyordu 5 Litre tank da var takılı kendim yapmıştım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kompresör yagi tanka basmış yağsız kalmış olabilir.

Kompresör tanka hava bastığında durup tekrar çalışırken karşı basıncı yenmesi zordur. Bu nedenle cekvalf ve blöf sistemi olmalı.yoksa Kompresör sıkıntı yaşar.

Once içinde ne kadar yağ var ölçmek lazım. Ölçmek için içindeki yağı emiş hattından ölçekli bir kaba boşaltmali. Yeterli değilse ekleme yapılmalı.

Termik attığında kompresore elle dokundugunuzda elinizi çekmeden tutabiliyormusunuz?

Kompresor sıcaklığını ölçme şansınız varmi?

Kompresorun gövdesinde sıcaklığı gören yuvarlak termik var. Yerinden çıkarıp arka bimetal kısmında deforme varmi kontrol edermisiniz?

Içindeki yağı bitmiş çok az çıktı nekadar doldurmalıyım?
20210324_101911.jpg

Son düzenleme:
Ne kadar yag alacağı kompresormodelinden bakilmali. Etiketi varsa paylaşın bakalım. Belki bir bilgiye ulaşırız.

Bilen bir arkadaşımız varsa oda yazabilir. Normal bir buzdolabı kompresorunde benim bildiğim yarim kilo kadar yağ oluyor. 500cc civari.

Hangi yağ dan koymaliyim içine kompresör yağı değilmiş
20210324_115401.jpg

Ekteki danfoss a ait dökümana göre 180 cm3 yağ konulması gerekiyor.

Yağ konusunda bu kompresörde R600 gaz kullanılıyor. Bu gazla etkileşime girmeyen soğutma yağı kullanılır.

Sizin iki yolunuz var. Ya yine bu gaz için üretilen yağdan kullanacaksınız ( Pahalıdır ) yada sadece hava basacaksanız aynı viskozitede bir yağ kullanabilirsiniz. Bu akışkanlık neye denk geliyor onu bilmiyorum. İnce bir yağ olması lazım. Yer neresi Antalya ise yardımcı olmaya çalışayım.

Ekli dosyalar

• AI199786420815en-020201.pdf
    109.7 KB · Görüntüleme: 1
Yer almanya iki kutu dikiş makine ye kullanılan yağ dan aldım tanesi 100 mili litre ikisini de doldurdum tam da uymuş dediğiniz gibi Allah razı olsun siz den.
Bir sorum daha olacak serkan bey bitane kompresör daha alıp eklemek istiyorum neresinden tutturmam gerek?
Bi de 12 Litre Tank takacam.
Verdiği hava yetersiz kalıyor.
Yada daha bildiğiniz güçlü kompresörler var mi ikinci el bulabileceğim?

Ekli dosyalar

• 20210324_145626.jpg
    20210324_145626.jpg
    270.4 KB · Görüntüleme: 10
  • 20210324_145635.jpg
    20210324_145635.jpg
    327.8 KB · Görüntüleme: 10
Çalışmasına sevindim. Yinede dikkatli olun. Bu kompresör yağsız kaldı ise piston gömlek birbirine sürtmüş olabilir.

Daha güçlü kompresör konusunda ikinci el bulunabilir ama Almanya'da nerde nasıl bulunur bilmiyorum. Var ise hurda alım satım yapan yerlerde bakmak lazım. Büyüklük olarak boyutunu baz alarak daha büyük kompresör alabilirsiniz. Daha fazla hava basacaktır. Özellikle marka model belirtmem onu bulmanızı zorlaştıracaktır.

Daha güçlü olması neresinden anlaşılıyor tam olarak siz bana onu söyleyin ben bi bakim ona göre, sonra birkaç resim yollarım ebay küçükilanlar diye bir uygulama var orada dolu var kompresörler.
Demin bi deneme yaptım internet den aldığım bilgilere göre, 4 bar basınç kullanıyorum tankı doldurma gücü kalmıyor aynı zaman da, 3 saat çalışma da çok ısınıyor dokunamıyorum ozm da.

Ekteki danfoss a ait dökümana göre 180 cm3 yağ konulması gerekiyor.

Yağ konusunda bu kompresörde R600 gaz kullanılıyor. Bu gazla etkileşime girmeyen soğutma yağı kullanılır.

Sizin iki yolunuz var. Ya yine bu gaz için üretilen yağdan kullanacaksınız ( Pahalıdır ) yada sadece hava basacaksanız aynı viskozitede bir yağ kullanabilirsiniz. Bu akışkanlık neye denk geliyor onu bilmiyorum. İnce bir yağ olması lazım. Yer neresi Antalya ise yardımcı olmaya çalışayım.
Gazla etkileşmez diye düşünüyorum şu anda hava üflemekte kullanılıyor diye anladım ama içinde soğutucu gaz yok muhtemelen.

Bir de o açıktaki boru eğer hava emiş yeri ise oraya bir sünger parçası gibi bir şey takmanızı tavsiye ederim. İşinizde bir artı katmayabilir muhtemelen ama motor ve yağ ömrü açısından faydalı olabilir. Genelde öyle kullanılıyor diye biliyorum.