Akülü Sandalyeyi Uzaktan Kumandaya Çevirmek

Mehmet bey tamda dediğiniz gibi oldu. 3 kart bozuldu. Hatta şimdi bu sorun ile ilgili bir konu açtım.
Tamam, önce en kolay yoldan çözüme başlayabilirsiniz.
Daha sonra ilaveler yapılabilir.
Sürücüleri yakmadan bir kontrol sağlayın.

Önce, çıkışa (motor uçlarından birine), seri olarak 3.3ohm 50W direnç bağlayın, ve yükte test edin.
Eğer Motor yükte zolranırsa direnci 2.2 ohm takın.
Her iki direnç te bu sitede var (iki direnci de 2şer adet alın)

https://www.motorobit.com/33r-50w-5-aluminyum-direnc-37747

Ayrıca Arduino kullanabilirseniz ileri/geri modunda koruma yapılabilir.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tamam, önce en kolay yoldan çözüme başlayabilirsiniz.
Daha sonra ilaveler yapılabilir.
Sürücüleri yakmadan bir kontrol sağlayın.

Önce, çıkışa (motor uçlarından birine), seri olarak 3.3ohm 50W direnç bağlayın, ve yükte test edin.
Eğer Motor yükte zolranırsa direnci 2.2 ohm takın.
Her iki direnç te bu sitede var (iki direnci de 2şer adet alın)

https://www.motorobit.com/33r-50w-5-aluminyum-direnc-37747

Ayrıca Arduino kullanabilirseniz ileri/geri modunda koruma yapılabilir.
Aslında ilk aşamada ardunio ile kullanmayı planlamıştım. Sonrasında youtube de izlediğim bir video ile kodlama ile hiç uğraşmayayım dedim. Çünkü ardunio bilgim hiç yok maalesef. 🙄

Aslında ilk aşamada ardunio ile kullanmayı planlamıştım. Sonrasında youtube de izlediğim bir video ile kodlama ile hiç uğraşmayayım dedim. Çünkü ardunio bilgim hiç yok maalesef. 🙄
Sonuçta ne yapacağınız önemli.
Mesela hız değişmiyecek ise röle kullanılabilir. Çok kolay ve problemsiz sonuç alırsınız.
Veya akselerasyon gibi özellikler olsun derseniz Arduino ile başlayabilirsiniz ve bu şekilde, yaparak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Konu ilgimi çekiyor. 2.4 ghz 4 kanallı kumanda ile + otonom çalışan Dc motorlu bir arazi robotu yapmak istiyorum. Mantık aynı. Aklıma gelen 2 dc motoru süren radyo kumandalı kart yok mu acaba? Araştırıyorum henüz bulamadım.. Yukarda bahsedilen bts7960b sürücü kartını kumandaya nasıl bağladınız? Arduino benimde aklıma geldi. Lakin bazen sapıtıyor.

Konu ilgimi çekiyor. 2.4 ghz 4 kanallı kumanda ile + otonom çalışan Dc motorlu bir arazi robotu yapmak istiyorum. Mantık aynı. Aklıma gelen 2 dc motoru süren radyo kumandalı kart yok mu acaba? Araştırıyorum henüz bulamadım.. Yukarda bahsedilen bts7960b sürücü kartını kumandaya nasıl bağladınız? Arduino benimde aklıma geldi. Lakin bazen sapıtıyor.
En basiti mevcut rc alıcıya, fırçalı motor esc si bağlayın.

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri