akıma kapılan dedaş işçisi

yavuz31

Usta Üye
dün batman gercüşte bir dedaş işçisi orhan yıldız yüksek gerilime kapılarak direkde vefat etti kendisine rahmet diliyorum.
ancak arkadaşlar 21 ci yüzyılda kovalı vinç var telsiz ve bedeva heryöne telefon operatörleri var ekipler var neden kovalı vinç kullanmıyosun neden yanında 50 mm lik kablo ile r-s fazlarını eldiven giyerek kısa devre etmiyosun neden telefon açıp yada telsizle üstüne basa basa elektriği açmayın şalteri ben kaldırın demedikce kaldırmayın demiyosun neden acelecilik neden neden şimdi keşke demek fayda etmiyor en iyi süper elektrikci olsanız dahi buradan çalıştığım fabrikama sesleniyorum trafoya yaklaşmayacağım tavan vincine çıkıp tamir etmeyeceğim ve sayın müdürüm çok yavaş çalışacağım 5 çocuğum var yavaş çalıştığım için işten mi çıkaracaksınız çıkarmayan namerttir tehlikeli işleri işin ehline verin yükseğe çıkmayın emniyet kemeri baret takın ve çok yavaş hareket edin velevki vali dahi çabuk ol dese havalara girip hızlı acele iş yapmayın.

allah rahmet eylesin ve yakınlara sabır versin

Allah rahmet eylesin

Allah rahmet eylesin...hangi devirde yaşıyoruz..habersiz elektrik bağlanır mı ya...yazık olmuş..insan hayatı bu kadar ucuz olamaz olmamalı

allah rahmet eylesin ve hepimize umarım bu ders olur kendimizi süper kahraman zannedip enerji kesmeden yada kontrol etmeden yaptığımız yada yapmaya teşebbüs ettiğimiz işler başımıza sonunda telafisi olmayan sonuçlar çıkarır ben hem meslektaşlarımı hem vatandaşları buradan tekrar uyarma mecburiyetinde hissediyorum hiçbir iş insan hayatından önemli değildir ne olur sizde çevrenizdeki insanları bu konunun hassasiyeti hakkında bilgi verin zira benim sahada karşılaştığım çifçi amcamın o.g. de sigorta yerine tel sarmaya çalışması ve özellikle gsm operatörlerinin arıza Bakım teknisyenlerinin daha a.g. tecrübesi yokken dahi o.g. direklerinde arıza gidermeye çalışmaları vs.vs. sözün özü ne olur dikkat edin bir arıza sırasında keseceğiniz enerji kimseyi öldürmez ama kesmediğiniz enerji sizi öldürebilir eşiniz dul çocuğunuz yetim kalır ve uğruna öldüğünüz arıza sizin ailenize babalık yapmaz bunların tekrarlanmaması ümidi ile hepinize hayırlı günler dilerim

Son düzenleme:
Arkadaşlar oyle bir sistem olmalı ki
insan istesede hata yapamasın ancak bunun gibi kazaları bu metod cozer. (kilitleme gibi..)
Allah rahmet eylesin..

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri