Aktif güç neden eksi olur?

colban87

Üye
Merhaba arkadaşalar.

Bir ssiteme enerji anlizörü bağladım. şimdi hafızasındaki değerleri inceliyorum. Bazı değerlerde Aktif gücün(P) Eksi olduğunu görüyüroum bunun nedeni ne olabilir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bağlantıyı ters yapmışsınız muhtemelen girişlerle çıkışlar ters

Değerler sürekli eksi değil. Saatte bir veri kaydeden analizör. bazı saatlerde eksi değer gösteriyor. Diğer saatlerde normal. analizörün bağlantıları hiç değiştirilmiyor. ((( Neden oluyor anlamadım gitti.

arada fazların birisi gidiyormuş bu nedenle olabilir mi? Trafoda sorun var galiba kayıtlara bakınca bazı saat dilimlerinde l1 fazında ki gerilim ve çekilen akım sıfır gösteriyor. ama diğer fazlar yük altında. Bu sistemde sürekli driverlar yanıyor muş.

Bahsetmiş olduğunuz sayaç O.G. ve seksiyoner direğinden enerji alma gibi bir durum mu var?

Faz-faz çalışan cihazlarınız varsa fazın birinde eksi değer görebilirsiniz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…