Alüminyum Cnc

Tamam msj alınmıştır leyleğin bacaklarını aşağıya alıyorum :)

Ben telden sesini duymuştum bir keresinde galiba :) ama epey vakit geçti sanırım tamda anımsamıyorum :D istanbula gelince uğrarım demişti ama ben yakında antalya ya gideceğim ben uğrarım artık ona ;)

geldiğinizde haber verin de ikimiz aynı anda baskın yapalım baari :D

Şenyurt sendemi antalyadasın. ben seni istanbuldasın diye sanıyordum :) 19-25 mayıs arası antalyada olucam ama düğün gezisi olucak bakalım imkan olursa uğramaya çalışırım ;) Baskın basanındır :D

Aliminyum ve demir malzemeler işlemek istiyorsan alt destekli mil belki iş görebilir ama bence ray araba kullan kesin çözüm olur.Gerek boşluk gerekse de esnemeyi gidermek için tek yol ray araba.20mm alt destekli kullanacağına 15mm ray araba kullan daha iyidir derim.Maliyet biraz fazla olsa da kafan rahat olur.Şahin rulmanda 15mm ray 75,00 TL, araba 30,00 TL gibi.Ciddi bir maliyet çıkarmaz diye düşünüyorum.Son karar senin elbette.

Aliminyum ve demir malzemeler işlemek istiyorsan alt destekli mil belki iş görebilir ama bence ray araba kullan kesin çözüm olur.Gerek boşluk gerekse de esnemeyi gidermek için tek yol ray araba.20mm alt destekli kullanacağına 15mm ray araba kullan daha iyidir derim.Maliyet biraz fazla olsa da kafan rahat olur.Şahin rulmanda 15mm ray 75,00 TL, araba 30,00 TL gibi.Ciddi bir maliyet çıkarmaz diye düşünüyorum.Son karar senin elbette.

Kazım hoca belirtmişti o güzel uslubuyla :) o yüzden yeniden çiziyorum önümüzdeki günlerde paylaşır yorumlarınızı alırım..

kendim modelledim eksiği, fazlası ve gözden kaçırdığım yerler için uyarırsanız sevinirim..

montajlı hali aşağıdadır, eksiklerini tamamladıktan sonra kapakta ekleyeceğim..
Ekli dosyayı görüntüle 15975Ekli dosyayı görüntüle 15976

spindle alt ölü noktada iken ağırlık merkezi
Ekli dosyayı görüntüle 15977Ekli dosyayı görüntüle 15978

spindle üst öl noktada iken ağırlık merkezi
Ekli dosyayı görüntüle 15979

ağırlık merkezi, merkezden 0,1mm ön tarafa doğru bıraktım onuda kablolar ile dengelenir diye düşünüyorum..

[video=youtube_share;c-0A8XgQpfc]http://youtu.be/c-0A8XgQpfc[/video]

Makinanın kendini taşıma ağırlığında ufak bir yüke binse kesmeye imkanı kalmayacak direk eğilecek. Çok ilginç bir tasarım olmuş ama alandan kazanmak istiyorsan bence en uygun tip şu olsa gerek. Hem z si ya destekler sayesinden yüksek hem de x ekseni köprüsü kolonu yükünden kazanmış hafiflemiş oluyorsun.

BUILD LOG: New cnc router build looming, advice needed

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri