Alüminyum Cnc

o ilginçliği sildim zaten yeniden çiziyorum.. linki inceliyorum teşekkürler

Rica ederim bence bu tip çok güzel ve kullanışlı bir tek x eksende ya çift motor kullanmak gerekli yada arkadan kayış ile tek motordan iki mile aktarma yapman gerekecek.

kayış için iyi ayarlanmalı denilmiş başka konularda o yuzden çekiniyorum.. acaba köprüyü sabit tablayı y eksende hareketli yapsak nasıl olur dezavantaj olarak sadece eksen uzunluğunu söylemişler

cnc3.jpg

son durum bu tavsiyeler dogrultusunda devam edeceğim.. köprünün ağırlık merkezi bu şekilde önemli mi?

Ekli dosyayı görüntüle 16057

son durum bu tavsiyeler dogrultusunda devam edeceğim.. köprünün ağırlık merkezi bu şekilde önemli mi?

Köprü sabitse ayakları tabana kadar uzatmanın bir mantığı yok. Köprüyü yan desteklerin üzerine koyman yeterli.DIY CNC Router.jpg
bu tasarım güzel eğer metal işleyeceksen soğutma sıvılarının raylara motorlara gelme sorunuda olmaz...

.. sıvılarının raylara motorlara gelme sorunuda olmaz...

Bu fikre gözlemlerimden dolayı katılmıyorum.
Kalem etrafında koruyucu yoksa malzeme şekli biçimsizse kesinlikle sıvıları sokmadığı en küçük yer kalmaz , yukarı aşağı fark etmez.

Ve zaten sıvı kullanılıyorsa kesinlikle koruyucular mesela körük gibi şeyler ya da örtücü alüminyum kızaklar şarttır.
Zorda değildir sadece kaliteli olanları ( kalitesizi 3 gün sonra delinir birde pahalısını alırsınız daha pahalı olur) kullanın.
Her yerde bulamazsınız iyisini , bunun için size bir ipucu , [MENTION=100439]gpeker[/MENTION]2000 abinizin elini öpün o halleder.

cnc5.jpgcnc6.jpgcnc7.jpg

Köprüyü resimdeki gibi düzenlersen sağda ve solda tablanın tüm genişliğini kullanabilirsin.
Hatta geriye doğru yatırabilirsin .
Youtube de homebrew cnc homemade cnc gibi kelimelerle aramalar yap ve incele acele etme.

Yanları lama- levha gibi değilde kutu gibi tasarlarsan daha bir mukavim olur.
Ağırlık merkezi gibi kavramlarıda salla gitsin..

6oj61i.png

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri