All-İn-One ve Mach3 Cnc Kombinasyonu

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Akz250 kontrol kartıyla çalıştıracağımız makine yapıyoruz ve makineye bilgisayar olarak Endüstriyel Dokunmatik Bilgisayar yerine All-in-one bilgisayar alayım dedim. Hem USB 3.0 olunca akz250 nin haberleşme hızı da daha üst seviyeye çıkmış olur aklımda modelde asususun bir modeli. Gittim inceledim hoşumada gitti benim alabileceğim endüstriyel bilgisayarla oranla daha yüksek işlemci, büyük ram, büyük ve kaliteli görüntü veren ekranı olmuş olacak. Sizin fikirleriniz nedir bu konuda. İnternette baktım biraz mach3 win8 ile de sorunsuz çalışıyor.

v2-73876-1_large.jpg

Tek aklıma takılan konu işlemcisinin Celeron olması. Acaba bir sıkıntı olur mu ?

pc nin usb 3.0 olması birşey ifade etmez akz kartınında 3.0 desteklemesi lazım

pc nin usb 3.0 olması birşey ifade etmez akz kartınında 3.0 desteklemesi lazım

Doğru evet ama usb 2.0 ile 30. arasında hız farkı olduğunu söylemişti mehmetköse abi o yüzden özellikle 3.0 olmasını istiyorum

akz kartı usb 3.0 mı ?? değilse bir şey ifade etmez demek istedim.

akz kartı usb 3.0 mı ?? değilse bir şey ifade etmez demek istedim.

akz250 nin 3.0 olup olmadığını bilmiyorum ama senin demek istediğini anladım ben :) mehmetköse abinin söylediğini çok iyi hatırlıyorum özellikle usb3.0 olan anakart kullanıyorum ve hız olarak fark ettiğini ifade etmişti.

genel anlamda söylemiş olmasın
mesela,
usb 3.0 destekli harici harddiskler
evet tabiki farkeder iki tarafta 3.0 olunca
ama cnc için üretilmiş usb haberleşmeli kartların usb 3.0 olduğunu düşünmüyorum...

genel anlamda söylemiş olmasın
mesela,
usb 3.0 destekli harici harddiskler
evet tabiki farkeder iki tarafta 3.0 olunca
ama cnc için üretilmiş usb haberleşmeli kartların usb 3.0 olduğunu düşünmüyorum...

Evet araştırmak lazım :)

akz250 usb 3 değil ama ara dönüştürücü usb 2 to usb 3 kablolar var çok işe yarıyacağını samıyorum sadece bağlantı noktasında girişiniz usb 3 se ara bağlantı yapabilmek için kullanılır. çünkü sonuç olarak kartın çıkış veri hızı usb2. işlemci ile alakalı bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum mach3 dışında cad cam amaçlı bir proğram kullanmayacaksan ben 2000 yılından kalma p3 masaüstü ilede kullanıyorum bir sorun yok ama win8 konusunda bir şey diyemeyeceğim ben win7 de ve winxp de kullandım bi sorun yok.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/mach3-windows-7-hangi-sürümü-kullanmam-gerek.64294/

akz250 usb 3 değil ama ara dönüştürücü usb 2 to usb 3 kablolar var çok işe yarıyacağını samıyorum sadece bağlantı noktasında girişiniz usb 3 se ara bağlantı yapabilmek için kullanılır. çünkü sonuç olarak kartın çıkış veri hızı usb2. işlemci ile alakalı bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum mach3 dışında cad cam amaçlı bir proğram kullanmayacaksan ben 2000 yılından kalma p3 masaüstü ilede kullanıyorum bir sorun yok ama win8 konusunda bir şey diyemeyeceğim ben win7 de ve winxp de kullandım bi sorun yok.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/mach3-windows-7-hangi-sürümü-kullanmam-gerek.64294/

Ecet akz260 usb imiş. dediğin gibi abi 2 den 3 e çevirenler çok işe yaramaz sanmam. asıl mesel e aslında allinone makine almak :) gerçi hevesim kursağımda kaldı kampanya olunca bitmiş resmini eklediğim ürün

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri