Altivar 61 Sinyal Sorunu

efe43

Üye
sayın arkadaşlar altivar 61 devreye almaya çalışıyorum ama bir türlü girmiyor ekranda rdy sinyali gelmesi gerekirken ama PRA sinyali geliyo ve bu yüzden devreye alamıyorum acaba altivar 61 kullanma kılavuzu varmı caba türkçesi yardımlarınız için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aşağıda ekran durum kodlarıyla ilgili mesajlar vardır pra için PRA: Power Removal function active (drive locked) denilmektedir
yani drive enerjilenmeye karşı iptal edilmiştir

Graphic display terminal
Drive state codes:
- ACC: Acceleration
- CLI: Current limit
- CTL: Controlled stop on input phase loss
- DCB: DC injection braking in progress
- DEC: Deceleration
- FLU: Motor fluxing in progress
- FRF: Drive at fallback speed
- FST: Fast stop
- NLP: No line power (no line supply on L1, L2, L3)
- NST: Freewheel stop
- OBR: Auto-adapted deceleration
- PRA: Power Removal function active (drive locked)
- RDY: Drive ready
- RUN: Drive running
- SOC: Controlled output cut in progress
- TUN: Auto-tuning in progress
- USA: Undervoltage alarm

arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşşekkürler ama ben sorunu çözdüm saygılar

aynı durum bendede var sorunu çözemedim.yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. (ototanıma yapıp devreye alamıyorum.pra/nlp sinyali alıyorum )

PWR ve + 24 ü kısadevre yap yapılı ise kılemens vidalarını kontrol et problem çözülür

PWR ve +24 klemensin üstünde kısa devreli zaten.klemensin tüm bağlantıları yeniden yaptım.çözüm olmadı.ilginiz için teşekkürler..

Arkadaşım türkcesi var elimde nasıl paylaşacağımı bilmiyorum

altivar 61 in kullanma kılavuzu bendede var.sorunun çözemedik bi türlü ..

sorun servise gidip geldi ve çözüldü.problem yaşayanlar için yazıyorum servis bakımında I/O KARTI değiştirildi yazıyor.Yani böyle bi sorun bağlantı hatası değil.Cihazdan kaynaklı bi durum olabiliyor bilginize..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…