Amatör Cnc Router Denemem

alpdizayn

Üye
Herkese iyi günler diliyorum.İlk cnc router denemem.İsmini Talaş koydum Deneme yanılma yöntemiyle bu aşamaya kadar getirebildim.Bir çok arkadaşlarım,abilerim yardımcı oldular.Onlardan biriside [MENTION=218180]ramerturk[/MENTION](Mustafa abi) sipariş verdiği kart bugün elime ulaştı.Tekrar kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.Makinemi umarım beğenirsiniz...
Yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen...

Ins kisa zamanda calismaya baslar yahsi olmus.

Abilerim teşekkürler.Bişeyler yaptıkça fotoğraf koyarım.Talaş yakında inşallah talaş atmaya başlar

Arkada abisi mi var banamı öyle geldi...

Evet Mustafa Abi.Çalıştığım yerde 3200*1200 cnc routerımız var.Alüminyumları bunda işledim.Birazda makineden kopya çektim

X eksenine arabaları söküp takabilmek için rayları bir miktar kısa tutmanda fayda vardı. İlerde bir araba değiştirmek zorunda kalırsan tüm eksen ayarların bozulur bu şekilde...

Anladim.Biraz daha raylari kisaltirsam bu seferde x ekseninde calisma alani biraz kisalir gibime geliyor.Arabalari bastan birbirine yaklastirmaliydim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Amatörce yapmaya başladığım cnc router 2 ay önce falan bitirmiştim.İşlerin yoğunluğundan dolayı paylaşamamıştım.Bugüne kısmetmiş.Forumda bir çok kişiden yardım aldım.Hepsine tek tek teşekkür ediyorum.En çok yardımıda @ramerturk abimizden aldım.Bir çok problemimi çözmüştür kendisi.Sağolsun kontrol kartını da temin etti.
Z eksenine aliminyum alamadım.Mdf ile idare ediyoruz şimdilik...
Makinem kısaca
x,y ve z 20 05 vidalı mil
raylar Sac20 alt destekli mil
x:8.5 Nm. y ve z:4.5 Nm. Step motor
Arel 1.4 kwa Spindle
Kartımda boş yerler vardı.Bide probe yaptım.Uç sıfırlamada kolaylık sağlıyor.
Eleştiriye açıktır.Umarım beğenirsiniz.
Yaptığımız işlerden bir kaç tanede ekledim.

Ekli dosyalar

• DSC_0075.jpg
    500.2 KB · Görüntüleme: 163
  • DSC_0104.jpg
    529.7 KB · Görüntüleme: 151
  • DSC_0157.jpg
    689.3 KB · Görüntüleme: 162
  • DSC_0159.jpg
    762.1 KB · Görüntüleme: 164
  • DSC_0164.jpg
    504.4 KB · Görüntüleme: 169
  • DSC_0167.jpg
    546.7 KB · Görüntüleme: 167
  • DSC_0171.jpg
    605.6 KB · Görüntüleme: 183
  • DSC_0172.jpg
    607.8 KB · Görüntüleme: 180
  • DSC_0173.jpg
    547.4 KB · Görüntüleme: 168
  • DSC_0174.jpg
    592 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…